خرید زندگی

از ضرورت ساماندهی پسماند شمیرانات تا تعیین تكلیف معادن حریم تهران

از ضرورت ساماندهی پسماند شمیرانات تا تعیین تكلیف معادن حریم تهران

خرید زندگی: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران گزارشی از وضعیت بازدید از شهرستان های اطراف تهران ارائه نمود.


الهام فخاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نتایج بازدید از شهرستان های استان تهران با بیان این كه در طول یك سال اخیر از شش شهرستان استان تهران بازدید نظارتی داشته ایم، اظهار داشت: برای كسب نتایج بهتر از بازدیدهای میدانی، كارگروه نظارتی بازدیدهای میدانی را تشكیل دادیم كه وظیفه این كمیته رفع موانع برای حل مشكلات شهرستان ها است.

وی با بیان این كه نخستین شهرستانی كه در فهرست بازدیدهای نظارتی قرار داشت «ورامین» بود، اظهار نمود: یكی از مسائل مطرح شده در بازدید از شهرستان ورامین مبحث فعال كردن و مرتبط كردن حوزه IT در جهت گسترش تجارت مبتنی بر IT برای روستاییان بود.

رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این كه یكی از درخواست های كشاورزان ورامین این بود كه امكانات لازم برای عرضه محصولات شان در بازارچه و میدان هایی كه تحت نظارت شهرداری تهران هستند فراهم گردد، افزود: بررسی طرح هادی روستاییان و تعیین تكلیف حریم همچون موضوعاتی است كه در كارگروه برنامه ریزی استانداری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با بیان این كه در بازدید از شهر قدس اقدامات مثبتی در جهت حل مشكلات خط راه آهن انجام شد، خاطرنشان كرد: فی درخلال شهرداری شهر قدس و شركت راه آهن كارگروهی تشكیل شد كه وظیفه آن جابه جایی، ایمن سازی و پیرایش حریم خط راه آهن است كه برپایه جدول زمانبندی شده ای، مشخص شد كه طرفین به تعهدات و مسئولیت های خود عمل كنند.

فخاری با بیان این كه بحث جابه جایی تیربرق كه در حریم راه آهن قرار دارد با هماهنگی اداره برق و كمك شهرداری شهر قدس در حال انجام می باشد، اظهار نمود: مقرر شد در زمان خواب زمستانی درختان هم زمانبندی صورت گیرد و امیدواریم با تجهیز پل عابر پیاده بر روی خط آهن، گام به گام به سمت ایمن سازی این خط پیش برویم.

رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه بحث معادن شن و ماسه شهر قدس هم مورد تاكید قرار گرفت و با حضور فعالانه نماینده فرمانداری و شهرداری شهر قدس جلسات مشتركی با مسئولان مربوطه در جهت بررسی مخاطرات این معادن برگزار شد، افزود: شهر قدس یك شهر صنعتی است كه مشاغل مختلف در آن فعال می باشند، اما دفتر مالیات بر ارزش در شهرستان مستقر نبود و صنایع می بایست به تهران می آمدند، اما حالا با همكاری سازمان امور مالیاتی دفتر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با كمك فرمانداری در شهر قدس بوجود آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدیدش از شهرستان شمیران، اظهار داشت: مبحث پسماند یكی از اشكالات شمیرانات است به گونه ای كه حجم پسماند تولیدی در این منطقه بومی نیست و بیشتر به علت حضور گردشگران بخصوص از تهران در ایام تعطیل تولید می گردد و این در شرایطی است كه این زباله ها باید به آرادكوه كه متعلق به شهرداری است منتقل شود و آنها معتقدند یا باید مدل مناسب برای انتقال زباله ها اتخاذ نمود و یا مجوز برای تولید مراكز پسماند در شهرستان ها صادر شود كه این مساله در حال پیگیری است.

فخاری با بیان این كه كارگروه مشترك موقتی با حضور مسئولان امر و همكاری فرمانداری شمیران بوجود آمده است كه در مورد صدور مجوزهای معادن تجدیدنظر شود، اظهار نمود: قرار شد با همكاری معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مجوز برای فعالیت معادن جدید واگذار نشود و وضعیت بهره برداری از معادن با عنایت به شرایط روستا بازبینی شود و پروانه های جدید در چارچوب قانون فعالیت شان مورد نظارت قرار گیرد تا تبدیل به ویلا با تراشیدن كوه نشوند.

فخاری در ادامه با اشاره به حل مساله متروی اسلام شهر اظهار داشت: مساله متروی اسلامشهر یكی از مهم ترین مسائل شورای استان تهران است كه به دنبال آن هستیم كه نهایی شود و امیدواریم با كمك دستگاه های مرتبط به سرانجام برسد.1397/08/03
20:20:01
5.0 / 5
4127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی