خرید زندگی
شجاع پوریان:

30 درصد مددجویان سامانسراها مبتلا به بیماریهای عفونی هستند

30 درصد مددجویان سامانسراها مبتلا به بیماریهای عفونی هستند

خرید زندگی: شب گذشته با دعوت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تعدادی از اعضای شورای شهر از سامانسرای اسلامشهر و گرمخانه های خاوران و خاورشهر بازدید نمودند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری، شهربانو امانی، محمدجواد حق شناس، افشین حبیب زاده، محمد علیخانی و محمود میرلوحی بازدید اعضای شورای شهر از سامانسرای اسلامشهر شروع شد و سامانسراها اماكنی هستند كه در آن افراد بی خانمان و متكدیان با حكم قضایی نگه داری می شوند و بعد از اتمام مدت مقرر، این افراد بنا به شرایط به خانواده یا سازمان بازرسی تحویل داده می شوند.
به قول ابوالفضل بهمن، مدیر سامانسرای اسلامشهر حدود ۶۰ درصد از افرادی كه در این سامانسرا حضور دارند، متكدی اند كه به صورت معمول بعد از آخر دوره قضایی باید تعیین تكلیف شوند؛ اقدامی كه در عمل گاه با مشكلاتی رو به رو می گردد چون كه سازمان بهزیستی حاضر به پذیرش خیلی از این افراد نیستند و خانواده ها هم از قبول آن ها سرباز می زنند. همین امر باعث شد كه بعضی از صدمه دیدگان تا ۶ سال در سامانسرا «رسوب» كنند.
ولی الله شجاع پوریان هم در حاشیه این دیدار با اشاره به اینكه با شروع فصل سرما توجه به صدمه دیدگان اجتماعی باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد، اظهار داشت: در این زمینه انتظاراتی از شورا و شهرداری وجود دارد كه باید به درستی برآورده شود.
وی افزود: هم اكنون ظرفیت مددسراهای شهرداری ۳ هزار نفر است كه در فصل سرما تا ۵ هزار در این اماكن اقامت دارند. به صورت كلی، شهرداری تهران مسئولیت اداره ۹۴ مركز رویش، پرتو، سامانسراها، گرمخانه ها و بهاران را برعهده دارد.
به قول شجاع پوریان ۲۵ تا ۳۰ درصد از مددجویان حاضر در سامانسراها مبتلا به بیماری های عفونی هستند و وزارت بهداشت هم هیچ گونه كمكی به شهرداری در جهت درمان آن ها نمی نماید. به صورت مثال مواردی بوده كه مددجو به ۵ بیمارستان برده شد، اما در نهایت هیچ یك بیمار را حتی در قبال دریافت پول پذیرش نكردند.
در ادامه این بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از گرمخانه خاوران بعنوان یكی از بزرگ ترین و پرمراجعه ترین گرمخانه های شهر تهران بازدید نمودند. اعضای شورا در این بازدید ضمن گفت و گو با مددجویان در جریان بعضی از پرونده های خاص قرار گرفتند.
در انتها هم رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دفتر بازدید مدیران شب گرمخانه خاوران، نظرات خود در مورد نحوه نگهداری صدمه دیدگان اجتماعی و وضعیت فعلی مكان را یادداشت كرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در ساعات پایانی شب گذشته، اعضای شورای شهر تهران در گرمخانه خاورشهر حضور پیدا كردند و ضمن گفت و گو با مددجویان و پیمانكاران از امكانات موجود در این فضا بازدید كردند.
1397/08/01
20:05:03
5.0 / 5
4235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
خرید زندگی