خرید زندگی
شهردار تهران خبر داد

واگذاری مجانی ساختمان های بافت فرسوده به استارتاپ ها

واگذاری مجانی ساختمان های بافت فرسوده به استارتاپ ها

خرید زندگی: شهردار تهران از واگذاری ساختمان های موجود در بافت فرسوده و ناكارآمد شهری به استارتاپ ها و شركت های فناور اطلاع داد و اظهار داشت: این ساختمان ها به صورت مجانی در اختیار شركت ها قرار داده می شود و سهم شهرداری پس از فروش محصولات فناورانه در بازار دریافت خواهد شد.



به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در امضای تفاهم نامه مشترك با معاونت علمی، توسعه محلات و زیست پذیر كردن محل های ناكارآمد و فرسوده شهری را از برنامه های مدیریت شهرداری عنوان نمود و اضافه كرد: در گذشته برنامه ریزی ها برای توسعه بافت های فرسوده و ناكارآمد بر نوسازی ساختمان ها متمركز شده بود، ولی در حاضر به این فكر افتادیم كه از این بافت به طور گسترده تری بهره برداری نماییم.

وی استفاده از بافت های فرسوده در جهت تولید دانش و علم را از اولویت شهرداری نام برد و اضافه كرد: بر این اساس در جلساتی كه با معاونت علمی برگزار كردیم، قرار شد تا به صورت همكاری های مشترك مبادرت به بهره برداری از بافت های ناكارآمد به امر توسعه فناوری استفاده نماییم.

شهردار تهران با تاكید بر اینكه برپایه این توافق امكاناتی كه در اختیار شهرداری است در اختیار شركت ها و استارتاپ ها قرار داده می شود، اضافه كرد: از سوی دیگر ما به دنبال توسعه حیات واقعی بافت های فرسوده هستیم كه در این راستا با توافقی كه با معاونت علمی صورت گرفت، شركت ها و استارتاپ ها در این ساختمان ها ساماندهی خواهند شد و این ساختمان ها در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

افشانی با تاكید بر اینكه در این توافق تعداد ساختمان های بافت فرسوده قابل واگذاری مشخص شده است، اظهاركرد: در این راستا با بعضی از نهادها كه سوله یا ساختمان های بلااستفاده دارند، مذاكره و مقرر شد كه با مشاركت آن ها از این ظرفیت برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان استفاده نماییم.

وی امضای تفاهم نامه مشترك میان شهرداری و معاونت علمی را گام اول اجرای این طرح مشترك نام برد و افزود: ساختمان های بافت های فرسوده به صورت مجانی در اختیار شركت ها و استارتاپ ها قرار خواهد گرفت و برپایه قراردادی كه با این شركت ها منعقد می شود، بخشی از سهام این شركت ها در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

شهردار تهران افزود: سهم شهردار از این شركت ها زمانی دریافت می گردد كه محصول تولید و به بازار ارائه شود و در عین حال پولی كه از این طریق هم دریافت می شود، برای پشتیبانی از شركت ها باردیگر هزینه می گردد.

وی در عین حال مزیت اجرای این طرح را توسعه كشور و عمران و آبادی شهرها عنوان نمود و اضافه كرد: دو اولویت بازآفرینی بافت فرسوده و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری همچون اولویت های رئیس جمهور است و مقام معظم رهبری هم بر احیای بافت های فرسوده تاكید دارند.

شهردار تهران تصریح كرد: اقدام مشترك معاونت علمی و شهرداری گامی در جهت احیای بافت فرسوده خواهد بود و امیدواریم همه كشور از این تجربه استفاده كنند.



1397/07/17
13:09:24
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: تولید , ساخت , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی