خرید زندگی
مسجد جامعی با اشاره به روز تهران خبر داد:

۳۲۰ اثر ثبت شده تهران معرفی می گردند

۳۲۰ اثر ثبت شده تهران معرفی می گردند

خرید زندگی: عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تلاش داریم امسال با مشاركت افزون تر تمامی سازمان ها و گروه های مردم نهاد روز تهران با شكوه بیشتری برگزار گردد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، احمد مسجد جامعی در نود و یكمین جلسه شورا با اشاره به در پیش بودن روز تهران (۱۴مهر) اظهار داشت: انتظار این است كه برای گرامی داشت این روز تلاش بیشتری از سال قبل صورت گیرد. سال قبل ما به همراه آقای هاشمی حدودا از تمامی مراكز تهران پژوهی بازدید كردیم و پیشنهاداتی را عرضه دادیم.

وی افزود: یكی از پیشنهادات این بود كه سینماها نیم بها شوند و فكر می كنم با همكاری سینماگران و هنرمندان كه جا دارد از آنان تشكر كنم این اقدام صورت خواهد گرفت. چه زیبا خواهد بود اگر شهرداری هم من باب تشكر و قدردانی گلدان و گلی را به سینماها و موزه ها كه مجانی خواهند بود، اهدا كند.

مسجد جامعی اضافه كرد: برای گرامی داشت روز تهران برنامه های متنوعی تدارك دیده شده كه مشاركت همه گروه ها را می طلبد همچون كانون های فرهنگی مساجد كه آنها هم در این مورد مشاركت خواهند داشت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ما در تهران ۳۲۰ اثر ثبت شده داریم و تلاش ما بر این است كه این ۳۲۰ اثر را در روز تهران برای شهروندان و گردشگران معرفی نماییم كه البته برای این امر تورهای ویژه تهران گردی تدارك دیده شده است. بر همین مبنا پیشنهاد می گردد شهرداری پهنه GIS فرهنگی، گردشگری و بخصوص تاریخی و میراثی را تهیه و در اختیار شهروندان و برنامه ریزان و مدیران قرار دهد.

عضو شورای اسلامی سپس به دلایل نام گذاری روز تهران در ۱۴ مهر پرداخت و اظهار داشت: اما چرا ۱۴ مهر بعنوان روز تهران نامگذاری شده؛ ۱۴ مهر در تاریخ تهران در متمم قانون اساسی مشروطیت تهران رسما بعنوان پایتخت معرفی می گردد. این روز ۱۴ مهرماه ۱۲۸۶ است. تهران پیش از آن بعنوان دارالخلافه مطرح بود و حتی در روزنامه ها وقایه اتفاقیه ستونی با عنوان اخبار دارالخلافه وجود داشت.

مسجد جامعی ابراز امیدواری كرد روز تهران با شكوه هر چه بیشتری برگزار گردد و اظهار داشت: از شهرداری تهران، سازمان زیبا سازی، سازمان میراث فرهنگی، شركت ملی پست، آموزش و پرورش، مجموعه میراثی كاخ گلستان و انجمن دوستداران تهران، سینما داران تهران همه همكاری داشته اند و هم امیدواریم شورایان و سازمان های مردم نهاد هم مشاركت حداكثری كنند تا شاهد برگزاری روز باشكوه تری نسبت به سالهای قبل برای روز تهران داشته باشیم.

1397/07/10
13:53:59
5.0 / 5
4060
تگهای خبر: سازمان , شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی