خرید زندگی

لزوم آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند كاهش مخاطرات مدارس

لزوم آموزش موضوعات شهری به دانش آموزان، صدور سند كاهش مخاطرات مدارس

خرید زندگی: شهردار منطقه۲۲ با بیان آمادگی مدیریت شهری منطقه جهت بازگشایی مدارس از ضرورت ارائه آموزش های مربوط به موضوعات شهری به دانش آموزان تاكید نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا علی نوذرپور در نشست ویژه استقبال از مهر - كه با حضور نماینده آموزش و پرورش منطقه۵ برگزار گردید - ضمن اشاره به كمبود سرانه های آموزشی در منطقه ۲۲ اظهار نمود: شهرداری منطقه۲۲ در یك سال اخیر، ارتباط مؤثری با مجموعه آموزش و پرورش منطقه ۵ داشته كه تحویل مجانی دو زمین برای ساخت مدرسه و ارائه ایده طرح اتوبوس مدرسه و تجهیز كتابخانه های مدارس همچون آن هاست و همزمان با آغاز مدارس، این همكاری بیش از پیش فعال می گردد.

وی با اشاره به اینكه مدارس از مهم ترین و مؤثرترین بسترهای توسعه فرهنگ شهروندی است، اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، مباحث شهروندی به خصوص در زمینه های پسماند، فضای سبز و مسائل ترافیكی توسط كارشناسان منطقه۲۲ همینطور با استفاده از توزیع بسته های متنوع فرهنگی در مدارس عرضه می گردد.

نوذرپور اضافه كرد: آسفالت معابر پیرامون مدارس، نوسازی خط كشی ها، تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی منتهی به مراكز آموزشی، رنگ آمیزی نرده ها و جداول، امحای زواید و نازیبایی ها همچون مواردی است كه در دستور كار شهرداری منطقه۲۲ قرار گرفته است تا اولین روز ماه مهر، محیطی زیبا و آرام برای حضور دانش آموزان و معلمان در سطح منطقه باشد.

وی زیباسازی و ترمیم فضای سبز شهری، رفع خطرهای احتمالی در راه مدارس، پاك سازی و حذف نخاله های مدارس و شست و شوی معابر و داخل حیاط مدارس را از برنامه های خدماتی شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس خواند.
شهردار منطقه۲۲ با اشاره به اینكه آموزش مربوط به مسائل محیط زیستی، ترافیك و پسماند در مدارس انجام می شود، اظهار داشت: با اعزام گروه های نمایشی به مدارس با محوریت موضوعات مربوط به پسماند، محیط زیست و ترافیك درصدد آموزش مسایل مربوط به مدیریت شهری به دانش آموزان هستیم.

پیش بینی های ترافیكی برای اولین روزهای بازگشایی مدارس

نوذرپور با اشاره به پیش بینی های ترافیكی منطقه۲۲ در اولین روزهای بازگشایی مدارس تصریح كرد: معاونت حمل و نقل و ترافیك منطقه۲۲ با هدف كاهش بار ترافیكی و افزایش ایمنی دانش آموزان، برنامه های ویژه خویش را با مبحث افزایش كیفیت خدمات رسانی ناوگان عمومی اجرا می كند.

شهردار منطقه۲۲اضافه كرد: معاونت حمل ونقل و ترافیك منطقه۲۲ به همراه سازمان های تاكسیرانی، اتوبوسرانی و سازمان ترافیك در جهت مدیریت بهینه جابجایی دانش آموزان در سطح منطقه در روزهای بازگشایی مدارس برنامه ریزی های خاصی را تدارك دیده است و با حداكثر ظرفیت، خدمات حمل و نقل درون شهری را تداوم خواهد داد.

بازدید از نقاط حادثه خیز در مدارس

شهردار منطقه۲۲ به بازدید و بررسی نقاط حادثه خیز در مدارس و نقاط بی دفاع شهری در محیط های پیرامونی مراكز آموزشی توسط ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲ اشاره نمود و اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲ با همكاری سازمان آتش نشانی با بررسی و بازدیدهای میدانی از مدارس سطح منطقه در صورت دارابودن شرایط ایمنی لازم سند كاهش مخاطرات مدارس برایشان صادر می كند.

نوذرپور اظهاركرد: تابحال ۲۲ مدرسه در سطح ناحیه این سند را دریافت كردهاند و تا آخر سال جاری ۲۵ مدرسه باقی مانده این سند را دریافت خواهند كرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، وی در انتها تصریح كرد: با نصب تابلوهای آموزشی در مدارس، آموزش دانش آموزان در زمینه نكات ایمنی و حادثه را در برنامه خود قرار داده ایم.
1397/06/29
12:33:28
5.0 / 5
4062
تگهای خبر: آرام , خدمات , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خرید زندگی