خرید زندگی
حسینی میلانی:

فرایند برگزاری مناقصه مطالعات مدیریت جامع پسماند تاخیری۶ماهه دارد

فرایند برگزاری مناقصه مطالعات مدیریت جامع پسماند تاخیری۶ماهه دارد

خرید زندگی: رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر با استناد به قانون شوراها، از شهرداری خواست ضمن تسریع در مناقصه انجام مطالعات مدیریت پسماند، گزارشی از دلایل تاخیر در انجام این مطالعات را به شورا ارسال نماید.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سیدآرش حسینی میلانی بامداد امروز در هشتاد و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین (ع) اظهار داشت: من حادثه تلخی كه در جاده نظنز – كاشان رخ داد و باعث تصادف یك دستگاه اتوبوس و یك تانكر انتقال سوخت شد و تا این لحظه منجر به فوت ۱۹ نفر از هم وطنان مان شده است را تسلیت عرض می كنم و امیدواریم مسئولان امر در زمینه حفظ ایمنی اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد این گونه حوادث تلخ در كشور نباشیم.

وی با تشكر از سازمان بوستان ها و شهرداری تهران تصریح كرد: اقدامات كنترلی برای مقابله با سفیدبالك ها به صورت جدی از سال ۹۴ شروع شده و مقابله و كنترل این پدیده بلند مدت است. مقابله با این پدیده باید با پیگیری مستمر صورت گیرد و بودجه لازم در این باره تخصیص پیدا كند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه برپایه آمار عرضه شده، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد جمعیت این حشره نسبت به سال قبل كاهش یافته است، خاطرنشان كرد: حركت علمی و كارشناسی در این زمینه بسیار مهم می باشد. موسسه تحقیقات گیاه پزشكی در این زمینه نظارت داشته و بسیار مهم می باشد تا در سایر فعالیت های شهری رویكرد استفاده از مجامع علمی را مدنظر داشته باشیم.

حسینی میلانی افزود: البته كمیته محیط زیست و كمیسیون سلامت هم به صورت مرتب این مسئله را مورد پیگیری قرار داده است و نماینده كمیته در جلسات سازمان بوستان ها به صورت منظم شركت و به كمیته گزارش می داده است.

ایشان در ادامه در تذكری به معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در مورد تأخیر در شروع مطالعات جامع مدیریت پسماند تصریح كرد: تهیه طرح جامع مدیریت پسماند برای كلانشهر تهران همچون تكالیف عقب افتاده ای است كه انجام آن مطابق با قانون پسماند و لزوم های امروز، مورد پیگیری شورای پنجم بوده است.

رئیس كمیته محیط زیست با اشاره به اینكه متاسفانه با وجود اختصاص بودجه مناسب برای این مطالعات در سال گذشته، فرایند برگزاری مناقصه این طرح، تأخیری شش ماهه دارد، اظهار داشت: با استناد به بند دو ماده ۷۱ قانون شوراها، از شهرداری تهران می خواهم ضمن تسریع در انجام امور، گزارشی از دلایل تاخیر در انجام این مطالعات مهم را به شورا ارسال نماید.

1397/06/27
13:56:59
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: پزشك , جاده , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی