خرید زندگی
سنندجی خبر داد

راه اندازی ۲ خط اتوبوس برقی در تهران

راه اندازی ۲ خط اتوبوس برقی در تهران

خرید زندگی: مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از طریق اندازی دو خط اتوبوس برقی از مبداء میدان خراسان به میدان راه آهن و ترمینال جنوب اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، پیمان سنندجی با بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان ۱۷ شهریور در سال ۹۰، به روز كردن تكنولوژی قدیمی اتوبوس های برقی هم انجام شد؛ البته اتوبوس های برقی باید تست های مخصوصی را پشت سر بگذارند كه یكی از آن ها تست «۲۷۰ هزار» است، به این مفهوم كه اتوبوس پس از پیمایش ۲۷۰ هزار كیلومتر باید در معرض انواع تست ها قرار بگیرد كه تمامی این موارد انجام شد.
وی با اشاره به قدمت اتوبوس های برقی در تهران افزود: قدمت این اتوبوس ها در تهران به ۲۴ سال قبل باز می گردد؛ آن زمان كه اتوبوس های برقی در خط خیابان شهدا به سمت انتهای این خیابان سرویس دهی می كردند.
مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خاطرنشان كرد: بعد از ممنوعیت ورود اتوبوس به دور میدان امام حسین(ع)، مجبور به تغییر این خط شدیم و درحال حاضر یك خط اتوبوس برقی از انتهای خیابان ۱۷ شهریور تا میدان شهدا در حال سرویس دهی است.
وی از طریق اندازی دو خط اتوبوس برقی دیگر اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از این خطوط از میدان خراسان تا میدان راه آهن و دیگری از میدان خراسان به ترمینال جنوب راه اندازی می گردد.
به قول سنندجی، شركت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران ۶۳ دستگاه اتوبوس برقی در اختیار دارد كه ۱۰ دستگاه آن در خط میدان شهدا در مدار بهره برداری است و ۵۳ دستگاه اتوبوس هم وارد دو خط دیگر خواهند شد.
طبق گزارش سایت شهرنوشت، مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، بهره برداری از خطوط جدید اتوبوس برقی را منوط به اجرای عملیات عمرانی دانست و اظهار داشت: قرار بود این خطوط سال قبل راه اندازی شوند، اما به علت اجرای بعضی از اقدامات عمرانی كه بر عهده منطقه ۱۲ است، این امر به تأخیر افتاد. با این وجود به محض راه اندازی خطوط برقی، این دوخط آماده سرویس دهی خواهند بود.1397/06/24
15:08:06
5.0 / 5
4799
تگهای خبر: سایت , سرویس , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی