خرید زندگی
یك روانشناس در گفت وگو با مهر عنوان كرد؛

مشكلات اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می كند

مشكلات اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می كند

خرید زندگی: یك روانشناس اظهار داشت: افزایش مشكلات و فشارهای اقتصادی با تحت تاثیر قرار دادن سلامت روان افراد، باعث بروز اختلالات رفتاری و تنش در روابط خانوادگی شده است.حسین خطیبی روانشناس در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش فشارهای اقتصادی جامعه و تأثیر آن بر سلامت روان افراد اظهار داشت: افزایش مشكلات و فشارهای اقتصادی با تحت تأثیر قرار دادن روان شهروندان و تولید مشغله فكری، سلامت روانی را به خطر می اندازد.
خطیبی خاطرنشان كرد: افزایش فشارهایی همچون بیكاری، بی پولی، گرانی، افزایش هزینه های خرید و كوچك شدن سبد كالاهای خانوارها سبب افزایش استرس و تأثیر منفی بر تعاملات افراد می گردد.
این روانشناس بروز مشكلاتی همچون استرس، اضطراب، خشونت و ناامیدی از زندگی را از دیگر تاثیرات فشارهای روانی و اقتصادی بر افراد دانست.
وی با اشاره به تأثیر فشارهای روانی بر روابط خانوادگی اظهار داشت: افزایش تنش میان زوجین و بروز خشم و دعوا در میان فرزندان هم ناشی از فشارهای روانی بر اعضای خانواده ها است.
این روانشناس بابیان اینكه مشكلات اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می كند، افزود: این تنش ها از سویی با كاهش صبر و شكیبایی اعضای خانواده باعث بروز مشكلات خانوادگی و تولید خلل در روابط خانوادگی می گردد.
خطیبی با اشاره به اینكه افزایش فشارهای اقتصادی منجر به ایجاد ترس عمومی شده است، اضافه كرد: افزایش ترس عمومی، غم و ناامیدی از آینده زندگی هم امری است كه امروزه بر اثر شرایط كنونی جامعه، روابط فردی و اجتماعی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.
وی افزود: این عوامل با با تولید تاثیرات روانی باعث افزایش سطح خشونت عمومی هم شده است.
این روانشناس در انتها با تاكید بر ضرورت كاهش نتایج منفی فشارهای اقتصادی بر سلامت روانی اظهار داشت: در شرایط كنونی بهتر است برای كاهش اثرات روانی این امر به جو مایوسانه موجود دامن نزده و احساس ناامنی را در جامعه افزایش ندهیم تا روحیه ناامیدی در مردم تولید نشود.

1397/06/20
13:50:13
5.0 / 5
4854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خرید زندگی