خرید زندگی

جزئیات سوال از شهردار تهران در مورد وضعیت پسماندهای پایتخت

جزئیات سوال از شهردار تهران در مورد وضعیت پسماندهای پایتخت

خرید زندگی: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران در مورد سوالش از شهردار تهران درباره وضعیت پسماندهای پایتخت توضیحاتی را ارائه نمود.الهام فخاری در گفت وگو با ایسنا، در مورد جزئیات سوالش از شهردار تهران كه تقدیم هیات رئیسه شورای شهر شده است، اظهار داشت: من در یك سال اخیر دو مرتبه در مورد نحوه مدیریت پسماند تذكر دادم كه یكی از این تذكرات به شهردار اسبق تهران یعنی آقای نجفی بود و تذكر دیگر به شهردار فعلی یعنی آقای افشانی بوده است.

وی با اشاره به اینكه 9 خرداد ماه سال جاری در صحن شورا تذكری در این خصوص دادم اما پاسخی از جانب شهرداری داده نشد، اظهار داشت: در 27 خرداد ماه جاری هم رئیس شورای شهر نامه ای در این خصوص به شهرداری ارسال كرد كه متاسفانه باز هم پاسخی ارسال نشد.

عضو شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران به تذكرات كتبی بنده در مورد مدیریت پسماند پاسخی عرضه نكرد و با عنایت به اتفاقات و حواشی اجتماعی كه به تازگی پیرامون پسماند (بریده شدن گوش كودك زباله گرد) افتاده است، بر مبنای قانون جزء اختیارات شورا است كه اگر مسئولان شهرداری به تذكری پاسخ نداند، از آنها سوال شود و حضور شهردار هم در این جلسه برای پاسخگویی به سوال الزامی است.

فخاری اضافه كرد: كتبا درخواست خویش را برای سوال از شهردار در این مورد به هیات رئیسه عرضه كرده ام.

رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران اظهار داشت: مسئله اصلی این است كه الگو و مدل مدیریت پسماند در وضعیت امروز، حواشی و مسائل اجتماعی را بخصوص برای كودكان به همراه دارد و باید زمینه اصلی پسماند كه همان زباله ها هستند مدیریت شود. نه اینكه زباله كف شهر پهن باشد و شاهد فعالیت بازار غیر رسمی معامله و مبادله زباله در شهر باشیم.
1397/06/14
13:43:08
5.0 / 5
4722
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خرید زندگی