خرید زندگی
رئیس میراث فرهنگی شاهرود:

۱۱۰دونده در اكو ماراتون جنگل ابر شاهرود شركت كردند

۱۱۰دونده در اكو ماراتون جنگل ابر شاهرود شركت كردند

خرید زندگی: شاهرود - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهرود اظهار داشت: اولین اكو ماراتون جنگل ابر شاهرود با حضور ۱۱۰ دونده داخلی و خارجی در دو بخش شروع به كاركرد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، حمیدرضا حسنی قبل از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران در محل جنگل ابر، ضمن بیان اینكه اكو ماراتون ابر اولین مسابقه ازاین دست در كشور به حساب می آید كه به میزبانی شاهرود در حال برگزاری است، تاكید كرد: این مسابقه در دو بخش نیمه ماراتون ۲۱ كیلومتر و ماراتون ۴۲ كیلومتر و در دو گروه بانوان و آقایان با حضور ۱۱۰ دونده خارجی و داخلی از ساعت هشت بامداد امروز شروع به كاركرد.
وی اضافه كرد: دو دونده زن خارجی به همراه «پائولو ونتوری نی» ركورددار گینس از ایتالیا و یك دونده آفریقایی معروف هم در این ماراتون حضور دارند كه نشان دهنده اهمیت این رقابت ها است.
خط آخر در روستای ابر
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهرود، اظهار داشت: ۱۲ دوچرخه سوار هم در بخش كوهستان و خارج جاده ای (آب رود) در این رقابت حضور دارند.
حسنی بابیان اینكه نتایج بخش نیمه ماراتون ۲۱ كیلومتر مشخص شده و بعد از گذشت دوندگان از مسیر پایانی نتایج ماراتون هم اعلام می شود، توضیح داد: نقطه آغاز این ماراتون روستای ابر در ۴۰ كیلومتری شمال شاهرود است و دوندگان ابتدا مسیر حاشیه راه و سپس جنگل ابر را از سر تخت تا چشمه مریمی طی می كنند تا بعد از سرازیر شدن از دكل ابر واقع در راه مجاور امامزاده سراوان قطری به روستای ابر بازگردند و از خط آخر بگذرند.
وی اضافه كرد: سطح این رقابت ها با حضور دوندگان زن و مرد خارجی به طرز غافلگیركننده ای به یك باره بالا رفت تا جایی كه امروز می توان از این رویداد به واسطه استقبال گسترده ای كه صورت گرفته به مثابه یك رویداد مهم توریسم ورزشی در استان سمنان و شمال شرق ایران یاد كرد.
گفتنی است نفرات برتر این رقابت با جایزه نقدی و لوح یادبود تقدیر می شوند.
هدف از این رقابت معرفی جاذبه های گردشگری ابر، ترویج توریسم ورزشی، محك زدن امكانات و زیر ساخت های اكو ماراتون در جنگل ابر برای میزبانی رویدادهای بزرگ تر و دوستی انسان و طبیعت بیان شده است.

1397/06/08
19:31:52
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی