خرید زندگی
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاكید كرد

تبدیل پاكدشت به پایتخت گل و گیاه كشور تا آخر برنامه ششم توسعه

تبدیل پاكدشت به پایتخت گل و گیاه كشور تا آخر برنامه ششم توسعه

خرید زندگی: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر اینكه شهرستان پاكدشت باید پایتخت گل و گیاه استان و كشور باشد اضافه كرد: جشنواره گل و گیاه در این شهرستان در طول برنامه ششم توسعه راه اندازی خواهد شد.


نعمت اله تركی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح اجرای این طرح تا آخر برنامه ششم توسعه اظهار داشت: در محورهای مهم سند برنامه ششم توسعه ویژه شهرستان پاكدشت مبحث راه اندازی جشنواره گل عنوان شد. این جشنواره گل در پاكدشت در طول برنامه ششم توسعه راه اندازی می گردد و این شهرستان را در انتها برنامه به پایتخت گل استان و حتی كشور تبدیل می كند.

وی ادامه داد: در جریان بررسی سند توسعه ای ویژه شهرستان مقرر شد تا در سال روزی ویژه برگزاری جشنواره گل در شهرستان مشخص شده، همینطور صنعت بسته بندی گل با عنایت به برند خارجی آن بومی سازی شود.

وی افزود: ظرفیتهای گستردهای در سطح شهرستان وجود دارد اما ما در تبدیل پاكدشت به پایتخت گل و گیاه كشور برنامه ریزی خوبی نداشتیم در حالیكه این شهرستان مقام اول تولید گل در كشور به میزان یك میلیارد و ۳۵۰ میلیون گل شاخه بریده در طول سال را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه ۴ شهرك صنعتی در پاكدشت با ۳ هزار واحد تولیدی فعال است، اظهار نمود: با تبدیل واحدهای صنفی به صنعتی و آموزش فناوری به متقاضیان می گردد شغل تولید كرد. همینطور مقرر شد، طی ۴ سال برنامه ششم، زمین های كشاورزی پاكدشت با سهم ۶۰ درصدی از فناوری نوین آبیاری شوند.

وی ادامه داد: با عنایت به وجود ۱۴ هزار هكتار اراضی باغی، احداث گلخانه هم در دستور كار قرار گرفت تا در طول اجرای برنامه ۵ ساله توسعه به میانگین استان برسد.1397/05/26
13:02:20
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی