خرید زندگی
رئیس پلیس پایتخت خبر داد

پراید درصدرخودروهای سرقتی، احضار ۸۵۰نفر دررابطه با پرونده سكه وارز

پراید درصدرخودروهای سرقتی، احضار ۸۵۰نفر دررابطه با پرونده سكه وارز

خرید زندگی: رئیس پلیس پایتخت از احضار ۸۵۰ نفر در ارتباط با پرونده سكه و ارز به مراجع قضایی اطلاع داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری سارقان حرفه ای پایتخت با اشاره به ادامه رسیدگی به پرونده متهمان سكه و ارز اظهاركرد: هم اكنون تمامی افرادی كه برای آنها پرونده تشكیل شده به مراجع قضایی احضار شده اند و پلیس هم همراه با دستگاه قضایی به این پرونده ها رسیدگی می كند.
وی با اشاره به اینكه تا به امروز قریب به ۸۵۰ نفر در ارتباط با پرونده های سكه و ارز به پلیس آگاهی احضار شده اند، اظهار داشت: همینطور تعداد زیادی از این افراد به زندان رفته و برخی دیگر هم پرونده شان در مرحله صدور رای در دادسرا است.
دستگیری ۱۴۷ سارق طی ۲۴ ساعت گذشته
وی با اشاره به دستگیری سارقانی كه به صورت باندی از منازل، خودروها، اماكن اقدام می كردند، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۷ سارق از جانب ماموران پلیس تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شدند كه همگی حرفه ای و سابقه دار هستند و متاسفانه قریب به ۵۷ درصد سارقان به صورت مستمر توسط پلیس دستگیر شده اند و به زندان رفته اند.
رئیس پلیس پایتخت افزود: در میان سارقان دستگیر شده ۱۷ باند سرقت به عنف و كیف قاپی، ۵ باند سرقت منزل و مغازه، ۱۵ باند سرقت خودرو و لوازم خودرو هم شناسایی شده است.
رحیمی با اشاره به كشف ۵۳ خودروی سرقتی طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: در میان سارقان دستگیر شده باندی فعالیت می كرد كه ابتدا خودروهای مدل پایین را سرقت می كردند و سپس نمونه مشابه همان خودرو را با مدل بالاتر پیدا كرده و به سرقت می بردند سپس مشخصات خودروی سرقتی مدل پایین تر را به خودروی مدل بالا منتقل می كردند و سندی می زدند و در نهایت خودروی سرقتی مدل پایین تر را اسقاط كرده و لوازم داخل خودرو را به فروش می رساندند.
وی با اشاره به اینكه در میان سارقان دستگیر شده دو باند جعل و كلاه برداری هم شناسایی شده است، خاطرنشان كرد: پلیس برنامه جدی برای برخورد با سارقان حرفه ای دارد و با تمام قوا و جدیت این مورد را دنبال می كند.
رئیس پلیس پایتخت با تاكید بر همكاری پلیس با مردم و همینطور خودروسازان از وضعیت ایمنی خودروهای داخلی گلایه نمود و اظهار داشت: GPS خودروهای داخلی و امنیتیشان دچار مشكل است و خودروسازان باید برای آن فكری بكنند تا سرقت خودروهای داخلی كاهش پیدا كند.
وی با اشاره به برنامه ویژه پلیس برای كاهش سرقت خودرو و موتورسیكلت خاطرنشان كرد: پلیس تهران بزرگ برای این مورد برنامه ویژه ای دارد كه آن را طی روزهای آینده اعلام خواهیم كرد.
افزایش سرقت های خرد طی ماه های گذشته
رحیمی با اشاره به افزایش سرقت های خرد طی ماه های گذشته خاطرنشان كرد: سرقت های عمده هم كاهش داشته است و شاهد افزایش ۹ درصدی كشفیات طی مدت یاد شده بوده ایم.
رئیس پلیس پایتخت تصریح كرد: متاسفانه در بحث سرقت خودروهای داخلی همچنان شاهد سرقت گسترده پراید هستیم و باید برای امنیت خودروهای داخلی فكری شود.
این خبر در حال تكمیل است...

1397/05/23
13:03:57
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: امنیت , پلیس , سرقت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خرید زندگی