خرید زندگی
حسینی در نشست خبری نمایشگاه ایران نوشت :

نوشت افزار پرچم دار محصولات فرهنگی است

نوشت افزار پرچم دار محصولات فرهنگی است

خرید زندگی: مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی در نشست خبری نوشت افزار ایرانی اسلامی، اظهار داشت: نوشت افزار پرچم دار محصولات فرهنگی است كه امیدواریم در نمایشگاه ایران نوشت جایگاه اش را ارتقا بخشیم.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، نشست خبری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی امروز ۲۰مردادماه، با حضور سعید حسینی مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی، منصور مجاوری مشاور وزیر آموزش و پرورش و كبریایی قائم مقام اجرایی نمایشگاه «ایران نوشت» در حسینیه هنر برگزار گردید.
حسینی در نشست خبری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی درباره نمایشگاه، اظهار داشت: نوشت افزار از ۳ جهت اهمیت دارد، نخستین مبحث اقتصاد است كه با عنایت به بازار بزرگ نوشت افزار در ایران، نزدیك به ۱۴ میلیون دانش آموز از این نوشت افزار ها استفاده می نمایند. هزینه نوشت افزار این دانش آموزان نزدیك به ۱۴هزار میلیارد تومان برآورده شده است. كه این هزینه به لحاظ اشتغال زایی مفید خواهد بود. با عنایت به اینكه در كشور همسایه تولید جدی نداریم این امر فرصت مناسبی برای كشور ما خواهد بود تا محصولات فرهنگی مان را صادر نماییم. به اعتقاد من محصولات صنایع فرهنگی به شكلی كالای استراتژی به حساب می آید كه عموم مردم و دانش اموزان با آن سروكار دارند. بحث دیگری كه وجود دارد نوشت افزار در سال های اخیر، میان مردم كاركرد رسانه ای فرهنگی پیدا كرده است و بعنوان كالای فرهنگی شناخته می گردد و در پیوست فرهنگی بعنوان المان و نشانه ها، اثرگذار است.
حسینی: نوشت افزار؛ پرچم دار محصولات فرهنگی
وی در ادامه اضافه كرد: به اعتقاد من در حوزه كودك و نوجوان نوشت افزار كار ارزش پذیری را انجام می دهد چونكه در حوزه كاراكتر سازی با استفاده از انیمیشن و كمیك استریپ می توانیم همه ابعاد زندگی كودكان و نوجوانان را تحت تاثیر بگذاریم چونكه به شكلی این نوع كاراكتر های نوشت افزار نقش قهرمان را برای كودكان ایفا می كند.
مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی، بعضی از محصولات فرهنگی غربی برای كودكان مضر است و كاراكترهای این محصولات در ابعاد زندگی آنان تاثیرات منفی می گذارد، عنوان كرد: اگر كشور ما محتوای مناسب به خانواده ندهد آنان مجبورند به سمت كالاهای خارجی و غربی بروند و این برای كودكان ما ضرر دارد.
به گفته وی، نوشت افزار پرچم دار محصولات فرهنگی در حوزه كودكان است ما می توانیم محصولات انیمیشن هایی همچون فیل شاه را در حوزه نوشت افزار تسری بدهیم. بحث دیگر در زمینه محصولات فرهنگی (نوشت افزار) «سلامت» محصولات است كه باید این نوع كالاها از لحاظ سلامتی استاندارد باشند، چونكه كودكان ۲۴ ساعته با این محصولات سروكار دارند.
حسینی بیان كرد: در شرایط امروزه كشور كه فضای ناامیدی روز به روز تزریق می گردد اگر جریان مردمی و فضای رسانه ها در این زمینه محصولات صنایع فرهنگی نوشت افزار به صورت مستمر وجود داشته باشند مطمئنا در این زمینه به پیشرفت خواهیم رسید. من احساس می كنم اگر دست به دست هم بدهیم امیدوارم با همت تولیدكننده ها، جایگاه محصولات صنایع فرهنگی ارتقا پیدا خواهد نمود.
وی توضیح داد: با كاراكتر سازی و فرهنگ سازی در بحث نوشت افزار، راه خوبی را در پیش داریم. ۱۰۰ تولیدكننده در این زمینه وجود دارد، تنوع در آثار وجود دارد، همینطور كالاهای مخصوص انیمیشن فیل شاه را به بازار عرضه كردیم كه می تواند بازار خوبی را در نوشت افزار رقم بزند. البته شرایط و قیمت دلار هم در تولیدات داخلی تاثیر گذاشته است چونكه كاغذ و كالاها هم واراداتی است و بر روی قیمت ها تاثیر گذاشته است و ما هم نگران این مسئله هستیم. اما امیدواریم بتوانیم افزایش قیمت را كنترل نماییم با عنایت به اینكه مواد اولیه كالاها سخت به دست می آید اما تمام تلاش مان را كرده ایم كه این مسئله را با تدابیر بیشتر مدیریت نماییم.
مدیرعامل مجمع نوشت افزار درباره محصولات جدید، توضیح داد: در این نمایشگاه ماژیك، لاك غلط گیر قلمی، محصولات دفتر و لوازم التحریر انیمیشن فیل شاه و مَلمَل، نوشت افزارهایی با موضوعات شهدا، خط كش چوبی، نوآوری در طراحی كیف ها وغیره... عرضه می گردد.
مجاوری: عدم فرهنگ سازی سبب شده محصولات فرهنگی مغفول بماند
مجاوری مشاور وزیر آموزش و پرورش، درباره نقش آموزش و پرورش در محصولات فرهنگی، اظهار داشت: در دو دهه گذشته غفلت زیادی در این ارگان وجود داشته است و اما امیدواریم كه این برنامه ها شروع خوبی جهت استفاده از این ظرفیت ها باشد. با عنایت به اینكه دانش آموزان دوران ۱۵ ساله ای از عمر خویش را در مدارس و دانشگاه می گذرانند باید با نوشت افزارها سروكار داشته باشند كه ما خیلی در این بحث موفق عمل نكرده ایم و فرهنگ سازی خوبی صورت نگرفته است.
وی افزود: در بحث نوشت افزارها باید به موضوعات تمدن اسلامی و پیشینه تاریخی خود نگاه نماییم تا در این زمینه تولیدات خوبی داشته باشیم. باید تمدن، جنگ و دفاع مقدس را به كودكان آموزش دهیم. هزارن میلیارد اقتصاد و منابع مالی در آموزش و پرورش نهفته است اما نتوانسته ایم به درستی این موضوعات را مدیریت نماییم. اگر نتوانیم خوب مدیریت نماییم به افول از محصولات فرهنگی خواهیم رسید. ما بهترین فرصت را برای بلوغ و تولید می توانیم داشته باشیم اما اغلب محصولات فرهنگی ما را وارادات تشكیل می دهند كه به تولیدات داخلی ضربه وارد شده است.
مجاوری بیان كرد: وارادات و صادرات نجات دهنده محصولات ما هستند اگر این دو بحث توامان با هم باشند. ما باید كودكان را ترغیب به استفاده از تولیدات داخلی با نماد ایرانی اسلامی نماییم. فرهنگ سازی این امر هم بر عهده آموزش و پرورش است. باید بهترین كاركردها و كاربردها را در این نهاد به كودكان و نوجوانان آموزش داده شود.
مجاوری همكاری نهاد آموزش و پرورش با مجمع نوشت افزار را به فال نیك گرفت و اظهار داشت: امیدواریم برگزاری نمایشگاه بتواند گشایشی برای شناخته شدن محصولات باشد و بتوانیم محصولات فرهنگی را به دانش آموزان بشناسانیم. جشنواره ای به نام «ایران ساخت» مقرر است در دیماه سال جاری برگزار گردد تا بتواند كمك خوبی به بحث نوشت افزار بكند. البته نمایشگاهی نوشت افزار «ایران نوشت» با حضور ۱۰۰ تولیدكننده نوشت افزار در پشتیبانی از كالای ایرانی از ۲۲ مردادماه تا ۲ شهریور برگزار می گردد.
برگزاری نمایشگاه «ایران نوشت» با حضور ۱۰۰ تولیدكننده محصول فرهنگی/ عرضه محصولات انیمیشن فیل شاه
كبریایی قائم مقام اجرایی نمایشگاه «ایران نوشت» در ادامه این نشست خبری، اظهار داشت: این نمایشگاه در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از ۲۲مردادماه افتتاح می گردد و بیش از ۱۰۰ تولیدكننده در این نمایشگاه شركت كردند. افتتاحیه این نمایشگاه دوشنبه ۲۳مردادماه با حضور وزیر، خانواده شهدا و علاقه مندان به این حوزه برگزار می گردد. عرضه محصولات فیل شاه در این نمایشگاه، بازی های كودكان، عكاسی با كاراكترها، پخش زنده برنامه كودك از شبكه های تلویزیون هم، خواهیم داشت و بیش از هزار محصول جدید در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
در آخر این نشست خبری، پوستر محصولات نوشت افزار با كاراكترهای ایرانی رونمایی گردید.

1397/05/20
15:06:21
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: تولید , خانواده , زندگی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی