خرید زندگی
همه چیز درباره ی منطقه 22 تهران

دوچرخه سواری از میدان آزادی تا بوستان چیتگر آماده می گردد

دوچرخه سواری از میدان آزادی تا بوستان چیتگر آماده می گردد

خرید زندگی: شهرداری منطقه 22 از احداث مسیر 22 كیلومتری دوچرخه سواری از میدان آزادی تا بوستان چیتگر در آینده نزدیك اطلاع داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در نشست خبری امروز سه شنبه در تشریح موقعیت و ظرفیت های منطقه 22 اظهار داشت: ظرفیت بسیار مناسبی در حوزه گردشگری و تفرج در منطقه 22 وجود دارد، به شكلی كه در سطح منطقه شاهد وجود مسیرهای پیاده روی و كوهنوردی هستیم؛ به شكلی كه شهروندان می توانند به جای رفتن به توچال از طبیعت بكر و كوه های این منطقه برای كوهپیمایی استفاده كنند.

وی اضافه كرد: این منطقه با وجود دریاچه شهدای خلیج فارس به شهروندان تهرانی شناسانده شده، اما جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیاری دارد كه شهروندان تهرانی از آن اطلاع چندانی ندارند كه بطور قطع با اطلاع رسانی این مكان های تفریحی می تواند زمینه حضور شهروندان در این منطقه فراهم گردد.

وی افزود: در منطقه 22 شاهد حضور بوستان هایی همچون «خرگوش دره»، «وردآورد»، بوستان جنگلی «لتمال» كن هستیم. علاوه بر اینها بوستان «چیتگر» هم وجود دارد كه مجموعه این بوستان ها ظرفیت طبیعی منحصر به فردی را در منطقه فراهم نموده است.

شهردار منطقه 22 با اشاره به وجود پیست دوچرخه سواری در بوستان چیتگر، از احداث مسیر دوچرخه سواری از میدان آزادی تا بوستان چیتگر به طول 22 كیلومتر و در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اضافه كرد: بخش عمده ای از این مسیر تولید شده و 1000 متر زمین در كنار استادیوم آزادی در این مسیر وجود دارد كه بعد از تملك آن و آماده سازی این قطعه، می توان اظهار داشت كه مسیر 22 كیلومتری دوچرخه سواری از میدان آزادی تا بوستان چیتگر حدودا آماده خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث تامین آب دریاچه خلیج فارس اشاره نمود و اضافه كرد: این دریاچه در اختیار شهرداری تهران نیست، اما شهرداری تهران در حوزه مدیریت این مجموعه كمك می نماید به شكلی كه برای تامین آب آن با آب منطقه ای تعاملات گسترده ای داریم. در حالیكه شهروندان و رسانه ها در مورد این مجموعه از شهرداری منطقه سوال می كنند، اما مدیریت آن در اختیار شهرداری تهران نیست.

وی افزود: روز گذشته در یكی از خیابان های منطقه 22 شاهد تركیدگی لوله آب بودیم كه این تركیدگی لوله در خیابان مولوی در اثر برخورد بیل مكانیكی با لوله آب بود. باید به این نكته توجه كنید كه در تهران مدیریت یكپارچه شهری شكل نگرفته و نقشه های تاسیسات شهری در اختیار مجموعه های مختلفی همچون آب، برق و... قرار دارد. بنابراین در هنگام انجام عملیات عمرانی شاهد بروز چنین مشكلاتی هستیم. خوشبختانه این مورد در كمترین زمان ممكن ترمیم شد و شاهد قطعی آب در این محدوده نبودیم.

نوذرپور خاطرنشان كرد: در حوزه منطقه 22 در طرح جامع كاركردهای فرامنطقه ای برای این منطقه در نظر گرفته شده است و منطقه 22 بعنوان مركز خدمات فرامنطقه ای و فراشهری قلمداد می گردد. البته كاركرد اصلی تفرجگاهی و گردشگری در نظر گرفته شده است.

وی تصریح كرد: كاركرد دیگر منطقه 22، كاركرد دانشگاهی است كه هم اكنون دانشگاه علامه طباطبایی كه پس از دانشگاه تهران بزرگترین دانشگاه به حساب می آید و یك شهر دانشی در همین منطقه است كه در حال تكمیل است.

وی افزود: در سنوات گذشته با شكل گیری ساختمان ها و واحدهای مسكونی سرانه های هفت گانه خدماتی در این منطقه شكل نگرفته، بنابراین هم اكنون با كمبود سرانه های درمانی، فرهنگی، آموزشی، هنری و ورزشی در سطح منطقه مواجه هستیم.

وی عدم توسعه حمل و نقل عمومی در منطقه 22 با عنایت به افزایش تراكم این منطقه در آینده را یكی دیگر از مشكلات این منطقه خواند و اضافه كرد: با عنایت به این كه شهر تهران با فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی مواجه می باشد، ازاین رو در منطقه 22 هم شاهد تردد اتوبوس های فرسوده هستیم؛ امیدواریم در آینده نزدیك و بعد از تصویب ابلاغ احداث خط مجزای مترو در این منطقه را داشته باشیم؛ چون كه بر مبنای مطالعات انجام شده احداث چنین خطی در منطقه 22 لازم است كه مطالعات آن انجام شده كه امیدواریم در شورای شهر تهران به تصویب و ابلاغ برسد.

وی تصریح كرد: هم اكنون حدود 14 هزار دانش آموز منطقه 22 برای تحصیل به مدارس مناطق پنج و دو می روند. چون كه در منطقه 22 با كمبود شدید مدرسه مواجه هستیم. البته ساخت مدارس جدید در منطقه بر عهده آموزش و پرورش است، اما شهرداری تهران بطور قطع در این خصوص كمك های لازم را بخصوص در تملك زمین برای احداث این مدارس انجام خواهد داد.
1397/05/17
14:43:16
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی