خرید زندگی

تهران همچنان بر مدار گرما

تهران همچنان بر مدار گرما

خرید زندگی: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع هواشناسی كشور ضمن اشاره به احتمال بارش باران در بعضی نقاط كشور همچون ارتفاعات تهران اظهار نمود: طی دو روز آینده بیشترین دمای تهران ۴۰ و ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی طی دو روز آینده در سواحل شمالی كشور، بخش هایی از استان های اردبیل و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مركزی در استان های سمنان، مازندران و شرق تهران بارش باران گاهی رعد وبرق پیش بینی می گردد.

وی افزود: از جمعه (۱۹ مرداد ماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر طی روزهای جمعه، شنبه و یكشنبه (۱۹ و ۲۰و ۲۱ مرداد ماه) سواحل دریای خزر افزایش ابر، كاهش دما، بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و مواج شدن دریا پیش بینی می گردد.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع هواشناسی در ادامه اظهار داشت: طی سه روز آینده در ساعات پس از ظهر و اوایل شب جنوب شرق فارس و مناطقی از استان هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات جنوب كرمان رشد ابر در بعضی از نقاط رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

به گفته احد وظیفه امروز (۱۷ مرداد ماه) روی نیمه شرقی كشور سرعت وزش باد افزایش می یابد. این شرایط در منطقه زابل، خراسان جنوبی و شرق كرمان سبب خیزش گرد و خاك، كاهش كیفیت هوا و دید افقی خواهد شد همینطور امروز در جنوب غرب در بعضی از ساعات وزش باد و گرد و خاك دور از انتظار نخواهد بود.

این كارشناس هواشناسی تصریح كرد: امروز غرب خلیج فارس و روزهای پنجشنبه و جمعه، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع هواشناسی در انتها در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده، اظهار نمود: آسمان تهران فردا (پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه) صاف تا كمی ابری و در پس از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۴۰ و ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور تهران در روز جمعه (۱۹ مرداد ماه) صاف تا كمی ابری، گاهی وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۴۱ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.
1397/05/17
14:43:16
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی