خرید زندگی

شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان

شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان

خرید زندگی: در صورت ابلاغ اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان، شهردار تهران ادامه فعالیتش را منوط به دریافت استفساریه از مجلس شورای اسلامی خواند.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران كه بامداد امروز برگزار گردید با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران اظهار نمود: این قانون باید در شورای نگهبان به تصویب رسیده و ابلاغ شود. اما سوای آن بنده كاملا موافق این قانون بوده و معتقدم باید همه تابع آن باشند و هر كسی كه مشمول آن می گردد باید از این قانون تبعیت كند.

افشانی اضافه كرد: حتما باید یك نیروی جوان با تجربه لازم جایگزین بازنشستگان شده و بطور قطع این حضور موثر خواهد بود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا این قانون شامل حال خودش می گردد یا خیر؟ هم اظهار داشت: در مورد بنده هم بعد از ابلاغ و اجرای این قانون، استفساریه ای از مجلس خواهیم گرفت.
افشانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره جلسه امروز شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران اظهار نمود: در این جلسه اعضای ستاد گزارش هایی از فعالیت و ظرفیت های دستگاه های تحت امر خود عرضه كردند.
وی با اشاره به اینكه مدیریت بحران مسئله مهمی است و باید به شكلی اصولی و دقیق به آن رسیدگی شود، اظهار داشت: بررسی ها نشان داده است كه عدم آموزش سبب می گردد تا در هنگام وقوع بحران و حوادثی مانند زلزله افرادی كه می خواهند كمك كنند و همینطور افرادی كه دچار صدمه دیدگی شدند مانع امدادرسانی می شوند. از این رو باید روند و میزان آموزش شهروندان ارتقاء یابد.

تهران صدمه پذیر در برابر زلزله
وی مبحث ترافیك و حمل و نقل را هم عامل مهمی در هنگام وقوع بحران در تهران برشمرد و اظهار داشت: تهران وضعیت خوبی در این زمینه ندارد. وجود گسل ها و برخی ساخت و سازها تهران را در برابر زمین لرزه صدمه پذیر كرده است و همین امر در تردد هم اثرگذار خواهد بود. همانطور كه دیدیم تجربه تكانه ناچیز چند ماه گذشته در تهران هم سبب قفل شدن معابر در تهران شد.
افشانی اضافه كرد: در همین راستا هم پیش بینی كردیم تا اورژانس هوایی و امكان امداد و نجات هوایی را برای تهران فراهم نماییم كه یكی از آنها وجود پادگان ها در شهر و اطراف شهر است و می توان از این فضاها برای ورود بالگردها و امداد و نجات هوایی بهره برد.
شهردار تهران با اشاره به اینكه باید هر منطقه از تهران یك استان معین داشته باشد اظهار داشت: باید با استفاده از ظرفیت این استان ها در هنگام وقوع زلزله و بحران ها به كمك مردم رفت و وضعیت حمل و نقل و اسكان مردم هم مشخص شود.
وی در واكنش به اظهارات اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران كشور درباره آمادگی 15 درصدی تهران در برابر زلزله شدید هم اظهار داشت: با عنایت به اینكه مبنای تحقیق ایشان را نمی دانم نمی توانم درصدی تعیین كنم اما به هر حال ما باید بحران را به گونه ای ساماندهی و مدیریت نماییم كه خسارات آن كمتر شود.
وی با اشاره به تشكیل این جلسات اظهار نمود: طبق قانون باید ماهی یكبار چنین جلساتی تشكیل گردد.

خشكسالی نباید ما را از احتمال سیل در تهران غافل كند
افشانی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به احتمال وقوع سیل در تهران اخطار داد و اظهار داشت: خشكسالی نباید ما را از احتمال وقوع سیل در تهران غافل كند چون كه امكان دارد سیلاب هم رخ دهد و ما باید در این زمینه هم آمادگی داشته باشیم. چندی قبل در كمیسیون عمران مجلس هم درباره بحران جلسه داشتیم.
افشانی همینطور درباره وضعیت بحران در تهران و اقدامات مدیریت بحران اظهار داشت: یك سری اقدامات به گونه ای نیست كه بلافاصله صورت گیرد و باید با كار كارشناسی و در زمان معین اجرایی شود تا نتیجه مطلوب و صحیح از آن بگیریم.1397/05/14
14:07:46
5.0 / 5
4294
تگهای خبر: كمك , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی