خرید زندگی
رئیس پلیس فتا مطرح كرد:

انتقاد به اقدامات سلبریتی ها در زلزله كرمانشاه، جرایم دستگاه پز

انتقاد به اقدامات سلبریتی ها در زلزله كرمانشاه، جرایم دستگاه پز

خرید زندگی: رئیس پلیس فتا در مورد حساب های سلبریتی هایی كه از مردم جهت كمك به زلزله زدگان پول طلب كردند اظهار داشت: بعضی از این حساب ها مسدود شد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سردار كمال هادیانفر روز پنجشنبه در همایش همیاران پلیس ( پلیس افتخاری) در محل سالن اجلاس پلیس فتا با اشاره به اینكه در كشور ما استفاده از شبكه های مجازی و اینترنت برای سنین متفاوت تعریف خاصی ندارد، تصریح كرد: به همین منظور برای آموزش سنین مختلف افراد جامعه در سال قبل طرحی مشترك با همكاری وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش به اجرا گذاشتیم.
وی تصریح كرد: با عنایت به سرعت انتقال اخبار و اطلاعات و توسعه شبكه های مختلف در فضای مجازی چاره ای جز این نداریم تا اقشار مختلف جامعه آموزش های لازم را در این زمینه فراگیرند.
سردار هادیانفر خاطرنشان كرد: امنیت فضای مجازی محصول نیست كه بتوان آن را خریداری كرد، امنیت یك فرآیندی است كه همیاری و كمك همه دستگاه ها را طلب می كند.
رئیس پلیس فتا با اشاره به اینكه توسعه دیپلماسی سایبری از روز اول جزو راهبردهای جدی ما بوده است، اظهار داشت: با عنایت به تجهیزات، امكانات، برنامه ریزی های انجام شده و نحوه عملكرد مجموعه پلیس فتا در مقایسه با دیگر كشورها جزو توسعه یافته های این سیستم هستیم.
سردار هادیان فر خاطرنشان كرد: تامین امنیت فضای مجازی به تنهایی برای هیچ دستگاهی مقدور نیست بلكه این مهم نیازمند یك همت جدی همه دست اندركاران این فضا است.
وی با اشاره به اینكه آغاز فعالیت جدی و رسمی پلیس فتا از سال ۹۰ شكل گرفت، افزود: هم اكنون در ۱۳۵ نقطه كشور و به عبارتی در همه شهرهای مختلف بالای ۱۵۰ هزار نفر جمعیت پلیس فتا فعالیت دارد و همه شبكه های مجازی را رصد می كند.
رئیس پلیس فتا تصریح كرد: ۱۲۰ هزار پرونده سایبری موجود در این پلیس حدود ۸۵ درصد بررسی و اقدامات لازم صورت گرفته است كه در نوع خود كم نظیراست.
وی با اشاره به اینكه رسیدگی به جرایم سایبری در كشورهای اروپایی حدود ۲۵ درصد اعلام شده است، اظهار داشت: موفقیت پلیس فتا در رسیدگی شكایات جرایم سایبری در مقایسه با كشورهای اروپایی چشم گیراست.
سردار هادیانفر اضافه كرد: پلیس فتا در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات به هموطنان بوده و این مهم را یكی از افتخارات پلیس می داند. ییس پلیس فتا ناجا در ارتباط با جرایم موجود در فضای بانكی و دستگاه های پز اظهار داشت: با كمك بانك مركزی یك سری اقدامات جهت مقابله با وقوع جرم و كلاهبرداری توسط كلاهبرداران سایبری در نظام بانكی در حال انجام می باشد تا هم وطنان با خیال راحت در بانك ها و دستگاه های پز فعالیت خویش را انجام دهند.
وی ادامه داد: بانك های كشور در حوزه آموزش فعال نیستند و بیشتر در حال رقابت و تبلیغات فعالیت های خود هستند، در ارتباط با پز ها جرم زیاد است و با پیش قدم شدن بانك ملی ایران و همكاری آن ها در این زمینه، رمز های یكبار مصرف را در دستور كار دارندگان عابر بانك قرار دادیم به این صورت كه با هر بار استفاده از كارت خود یك رمز برای دفعه بعدی برایشان پیامك خواهد شد.

سردار هادیان فر در مورد حساب های سلبریتی هایی كه از مردم جهت كمك به زلزله زدگان پول طلب كردند اظهار داشت: بعضی از این حساب ها مسدود شد و این پول ها با مجوز مقامات رسمی به حساب اشخاص برگردانده شد، این افراد به جای اینكه حساب باز كنند باید مردم را به رفتن نهادهای مربوطه و مراكز رسمی مانند هلال احمر ترغیب و تشویق كنند، هم اكنون كه خانه های تولید شده توسط نهادهای رسمی در حال افتتاح اند سلبریتی ها كجا هستند؟ به قول مردم محلی در مناطق زلزله زده چند روزی آمدند عكس یادگاری گرفتند و رفتند.


1397/05/11
16:53:23
5.0 / 5
4014
تگهای خبر: امنیت , پلیس , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی