خرید زندگی
مهر گزارش می دهد؛

انتشار لیست های زودهنگام از بازنشستگان شهرداری

انتشار لیست های زودهنگام از بازنشستگان شهرداری

خرید زندگی: روز گذشته بعد از تصویب ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان در مجلس، لیست های مدیران بازنشسته شهرداری در فضای مجازی منتشر گردید كه بعضی از آنها جزو استثناءهای این مصوبه محسوب می شدند.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، مدت هاست كه به مدیران بازنشسته و كهنسال نهادهای مختلف اعتراض می گردد. بعضی از اعضای شورای شهر تهران طرحی را به هیئت رئیسه عرضه كردند كه بر مبنای آن، سن مدیریت در شهرداری كاهش پیدا كند؛ طرحی كه همچنان منتظر است هیئت رئیسه شورا زمانی را برای طرح آن در صحن علنی مشخص نماید.
انتخاب بعضی از بازنشستگان بعنوان شهردار و یا مدیران میانی مدت هاست مورد انتقاد جوان ترهای شهرداری و شورا است. روز گذشته مصوبه مجلس در مورد ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان فرصتی شد تا دوباره این انتقادها مطرح شود و برخی لیست های ۳۰ تا ۴۰ نفره از مدیران شاخص شهرداری كه بازنشسته شدند، منتشر شود.
در میان این اسامی، سه معاون شهردار و چند مدیر سازمان در شركت به چشم می خورد، اما به قول یك كارشناس حوزه شهری، خیلی از این افراد جزو استثناءها قرار می گیرند. به صورت مثال یكی از مدیرانی كه گفته می گردد از سال ۴۴ فعالیتش را در شهرداری تهران آغاز كرده، هنوز حكم رسمی بازنشستگی اش صادر نشده و هنوز كارمند محسوب می شود؛ هرچند این اتفاق هم تخلف است اما اطلاق عنوان «بازنشسته» به این فرد صحیح نیست و یا بر مبنای قانون، ایثارگران می توانند بیش از ۳۰ سال به كار خود ادامه دهند و دیرتر بازنشسته شوند كه شهردار یكی از مناطق كه ۳۲ سال خدمت در شهرداری دارد، شامل حال این قانون است و یا اعضای هیئت علمی دانشگاه ها وضعیت بازنشستگی شان متفاوت می باشد. یكی از معاونین و رؤسای سازمان ها كه در فهرست بازنشستگان شهرداری آورده شده، عضو هیئت علمی هستند.
شورای شهر بر اجرای قانون نظارت می كند
زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران می گوید: هنوز مصوبه شورا نهایی نشده و در صورت آنكه به صورت قانون ابلاغ گردید، برنامه ریزی هایی برای نظارت برای اجرای این قانون در شهرداری خواهیم كرد.
وی با تاكید بر توجه ویژه شورای پنجم بر اجرای قانون اظهار داشت: شورا ناظر اجرای قوانین است و با عنایت به حساسیت های ما بعد از ابلاغ حتماً به رعایت آن در شهرداری توجه خواهیم كرد.
قوانین خوب نباید فرصتی برای عقده گشایی شود
حسن خلیل آبادی عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران هم با تاكید بر اینكه مصوبه روز گذشته مجلس شامل حال شهرداری ها هم می شود، اضافه كرد: این مصوبه در مرحله اظهارنظر شورای نگهبان است و هر زمان مورد تائید قرار گرفت باید مدیرانی كه شامل حال این قانون می شوند، استعفا بدهند تا فرصت برای جوانترها فراهم گردد البته استثناءهایی هم در این قانون وجود دارد.
وی افزود: جهت استفاده از توانایی جوانانی كه از لحاظ تحصیلات بسیار كارآمد هستند و حل بحران اشتغال در بین جوانان، مجلس به این مورد ورود كرد كه سازمان بازرسی و دولت باید در اجرای این قانون توجه ویژه ای كنند. خوشبختانه این قانون شامل حال شهرداری ها هم می گردد چونكه ضوابط استخدامی در شهرداری ها مشابه ضوابط عمومی كشور است.
عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به لیست های انتشار یافته در فضای مجازی، در مورد مدیران بازنشسته اظهار داشت: بعضی از این اسامی هنوز به ۳۰ سال خدمت نرسیده اند و امیدوارم اتفاق خوبی كه افتاده، تحت تأثیر حاشیه ها قرار نگیرد و افراد هم از این فرصت برای عقده گشایی استفاده نكنند. اطلاعات افراد بازنشسته ای كه شامل حال این قانون می شود، به راحتی قابل احصاء است و حتماً بعد از نهایی شدن قانون، از سمت های خود خداحافظی خواهند كرد.

1397/05/03
14:42:21
5.0 / 5
4835
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی