خرید زندگی
مدیركل حمل و نقل سازمان شهرداری ها و دهیاری ها عنوان كرد:

فرسودگی بیش از ۷۰درصد ناوگان اتوبوسرانی تا آخر ۱۴۰۰، پایش نتایج نصب فیلتر دوده بر اتوبوس ها

فرسودگی بیش از ۷۰درصد ناوگان اتوبوسرانی تا آخر ۱۴۰۰، پایش نتایج نصب فیلتر دوده بر اتوبوس ها

خرید زندگی: مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه تا آخر سال ۱۴۰۰، ۸۰درصد ناوگان اتوبوسرانی فرسوده می گردد گفـت: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در دولت پیگیری می گردد و مجری آن وزارت صنعت است.


مرضیه حصاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تفاهم نامه جدیدی با پست بانك به منظور نوسازی ناوگان تاكسیرانی منعقد كرده ایم، اظهار نمود: طی این تفاهم نامه مقرر شد ۱۳ هزار تسهیلات برای نوسازی تاكسی و ون در اختیار رانندگان قرار داده و در حال رایزنی با تولیدكنندگان خودرو هستیم كه درصدی از سود تسهیلات را با شركت خودرو ساز كاهش دهیم. از طرفی مقرر است تعداد تسهیلات هم افزایش یابد.
وی افزود: نوسازی ۴۰۰۰ تاكسی فرسوده كه به علت توقف طرح در سال قبل معطل شده بود هم از هفته های گذشته شروع شد و در طرح های جدید هم تلاش می گردد تا وابستگی به گمرك كم شود و طرح ها معطل پرداخت معوقات نشوند.
مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در ادامه صحبت هایش به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی هم اشاره نمود و اظهار داشت: مجری طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی وزارت صنعت بوده و مصوبات هیات وزیران و شورای اقتصاد هم در این زمینه دریافت شده است. شهرداری ها هم قراردادهایی در زمینه نوسازی ناوگان منعقد كرده اند و امیدواریم این طرح ها با جدیت پیگیر شوند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۶هزار اتوبوس فرسوده و ۱۱۰هزار تاكسی فرسوده در كل كشور داریم اظهار داشت: پیش بینی می گردد تا آخر سال ۱۴۰۰، ۱۹هزار اتوبوس فرسوده داشته باشیم. یعنی هم اكنون ۲۴هزار اتوبوس داریم كه تا آخر ۱۴۰۰ حدود ۸۰ درصد آن به سن فرسودگی می رسند. البته در طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پیش بینی می گردد تا آخر سال ۱۴۰۰ این تعداد اتوبوس فرسوده هم نوسازی شوند.
به قول وی، شهرداری ها موظفند برپایه اعتباراتی كه شورای شهر اختصاص می دهد اقدامات لازم را انجام دهند.اما متاسفانه در بعضی شهرها اولویت با حمل ونقل عمومی نیست و بیشتر به زیرساخت ها یا ساخت معابر و تقاطع ها توجه می گردد. همینطور نگاه شهرها به كمك های دولتی هم باید اصلاح گردد و شهرداری ها هم بایستی كمك كنند چونكه دولت صرفا متولی نوسازی ناوگان نیست.
حصاری با اشاره به اینكه در مصوبه شورای اقتصاد ۱۰.۸میلیارد دلار در سه سال برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و نوسازی ۲۲۰ هزار ناوگان تجاری شامل اتوبوس، مینی بوس، كامیونت، كشنده و كامیون دیده شده است، اظهار نمود: شهرداری برخی شهرها به نوسازی ناوگان پرداخته اند اما شهرهای كوچك چشم به دولت دارند، البته اوضاع مالی شهرداریها خوب نیست كه البته بحث تعیین اولویت شهرداریها هم مطرح است و این امر همت شورای شهر و شهرداری ها را می طلبد و بایستی در این راستا همسو باشند.

انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علم و صنعت

فیلتر دوده باید برپایه موتور و كاركرد طراحی شود
وی در پاسخ به این سوال كه طرح نصب فیلتر دوده بر اتوبوس ها در چه مرحله ای قرار دارد، اظهار نمود: نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس ها در دستور كار دولت می باشد و ما هم بعنوان دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در جلسات كارگروه كاهش آلودگی هوا هم شركت كردیم و پیگیر آن هستیم اما در مورد روش اجرایی آن اختلافاتی وجود دارد. از طرفی شهرداری تهران ۳سال پیش نصب فیلتر دوده را شروع كرده است كه در حال پایش نتایج آن هستیم. چونكه استفاده از فیلتر دوده بدون بهره گیری از سامانه پایشی فایده ندارد و وقتی فیلتری بر روی اتوبوس نصب می گردد باید مرتبا دمای موتور اتوبوس بررسی شود تا آسیبی به موتور نرسد. به همین سبب می خواهیم نتایج اقدامات شهرداری را بررسی نماییم تا مشكلات را استخراج كرده وهزینه ها را كاهش دهیم.
مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با بیان این خبر كه تفاهم نامه ای را با دانشگاه علم و صنعت در این راستا منعقد كردیم اظهار داشت: به منظور بهره گیری از تجربیات اساتید دانشگاهی در مبحث نصب فیلتر دوده تفاهم نامه ای را با آنها امضاء كردیم تا از بهترین روش برای نصب فیلتر دوده استفاده نماییم. در حقیقت می خواهیم با استفاده از نتایج هزینه را كم و عمر فیلتر دوده را افزایش دهیم. چونكه فیلتر دوده باید برپایه موتور و كاركرد طراحی شود.
1397/04/22
23:48:23
5.0 / 5
4294
تگهای خبر: دولت , ساخت , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی