خرید زندگی

راهنماهای بالینی، تصمیم عاقلانه برای كنترل هزینه های نظام سلامت

راهنماهای بالینی، تصمیم عاقلانه برای كنترل هزینه های نظام سلامت

خرید زندگی: عضو هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اجرای راهنماهای بالینی و همزمان به رقابت گذاشتن عرضه خدمات در بیمارستان و خارج از بیمارستان ز جمله راه كارهای كنترل هزینه ها در نظام سلامت است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، دكتر محمد میرزابیگی با بیان این كه ویترین طرح تحول سلامت، بیمه همگانی بود، اظهار داشت: باآنكه در ابتدا قرار بود 5 میلیون نفر بیمه شوند، اما نزدیك به 11 میلیون نفر كه بیمه نبودند، بیمه شدند. همانگونه كه مقام معظم رهبری فرمودند ؛ باید از طرح تحول سلامت محا فظت ومراقبت كرد؛ چونكه این طرح یك حركت انقلابی در حوزه اجتماعی وبرای مردم و بخصوص طبقات محروم است و مردم باید كماكان از آن بهره ببرند. وی درباره كنترل هزینه ها در نظام سلامت اظهار نمود: تصمیم گیری های مدیران در نظام سلامت در دو جهت عرضه و تقاضا اتفاق می افتد. عرضه یعنی تصمیم مسئولین برای این كه بتوانند منابع محدود و در اختیار خویش را به صورت بهینه مصرف كنند و در واقع با داده كمتر، ستاده بیشتری داشته باشند.

میرزابیگی افزود: در نتیجه سمت عرضه حاصل تصمیم گیری های اساسی مدیران است، اما سمت تقاضا، مربوط به مردم و گیرندگان خدمت می گردد. ازاین رو هر تصمیمی كه گرفته می گردد بهتر است در محدوده عرضه باشد تا ضمن حصول تغییرات موثر وكارآمد در محدوده تقاضا و برای مردم ؛ محدود سازی عرضه خدمات، اتفاق نیفتد.

معاون سابق پرستاری وزارت بهداشت با بیان این كه مسیر ها؛ روشها و نحوه ارائه خدماتی كه به مردم عرضه می شود، قابل كنترل است، اضافه كرد: در نظام سلامت و با حفظ چارچوب خدمات بهداشتی ؛ مراقبتی و درمانی، مسائل بسیار زیادی در محدوده عرضه وجود دارد كه می توان با تصمیم گیری صحیح، این روشها را بهینه سازی كرد بدون آنكه نیاز به كاهش یا تولید محدودیت برای تعداد و كیفیت خدمات باشد.

وی با بیان این كه اجرای راهنماهای بالینی، یكی از تصمیم گیری های صحیح و عاقلانه برای كنترل هزینه ها به حساب می آید، اظهار نمود: اجرای راهنماهای بالینی و به رقابت گذاشتن خدمات در بیمارستان و خارج از بیمارستان همچون راه كارهای كنترل هزینه ها در نظام سلامت است.

1397/04/19
13:21:38
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خرید زندگی