خرید زندگی
رئیس سازمان حج و زیارت:

۶۰ درصد هزینه دریافتی از حجاج صرف اسكان زائران می گردد

۶۰ درصد هزینه دریافتی از حجاج صرف اسكان زائران می گردد

خرید زندگی: رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه ۶۰ درصد هزینه حج صرف اسكان زائران می شود، اظهار داشت: اختلاف قیمت میان كاروان ها امسال پنج میلیون تومان است كه از ۱۳ و نیم میلیون تا ۱۸ و نیم میلیون متغییر است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، حمید محمدی در جمع خادمان ضیوف الرحمان بر تشكیل منظم جلسات توجیهی و آموزشی حجاج توسط مدیران كاروان ها و اطلاع رسانی و تبیین فرآیندهای سفر حج برای زائران تاكید و اظهار نمود: مدیران كاروان ها بعنوان حلقه ارتباط بین حجاج و برنامه ریزی های انجام شده در سازمان حج باید تلاش كنند تا امسال خدمات بهتری به حجاج عرضه شود.

وی با اشاره به طرح توسعه مسجدالنبی(ص) و تخریب هتل های منطقه مركزی مدینه خاطرنشان كرد: در حالیكه برخی كشورها به علت محدودیت اسكان، اقامت در مدینه را به یك یا دو روز كاهش داده اند، مدت اقامت زائران ایرانی در مدینه پنج شب است.

وی اضافه كرد: به علت شدت گرمی هوا در موسم حج در عربستان، امسال تلاش شده است در عرفات شرایط بهتری برای زائران با استفاده از چادرهای با ارتفاع بلند و سیستم خنك كننده فراهم گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان كرد: با عنایت به افزایش تعداد زائران ایرانی نسبت به سال ۹۶ و افزایش تعداد كل حجاج در عربستان، تلاش می نماییم خدمات مطلوبی به حجاج عزیز عرضه شود.

محمدی، خطاب به مدیران كاروان ها اظهار داشت: توجه جدی به دستورالعمل ها و برنامه ها را سرلوحه كار خود قرار داده و نظم وانضباط را بیشتر از گذشته، از ابتدای تا آخر سفر رعایت كنید؛ امسال جدول زمان بندی برای كاروان ها در روزهای تشریق در نظر گرفته ایم كه مدیران و عوامل كاروان ها مكلفند طبق برنامه زمان بندی حركت كنند. رئیس سازمان حج و زیارت در مورد اختلاف قیمت كاروان ها اظهار داشت: گرانی قیمت سفر حج و تفاوت قیمت ها باید در درون كشور برای مردم تشریح شود تا در زمان برگزاری مناسك حج مشكلی تولید نشود؛ یكی از دلایل افزایش قیمت حج امسال، اعمال پنج درصدی ارزش افزوده از جانب كشور عربستان بر حج تمتع است كه در گذشته نبود. دیگر عامل افزایش حج تمتع سال ۹۷، اختلاف نرخ ارز است كه از سه هزار و ۲۰۰ تومان سال قبل امسال با نرخ سه هزار و ۹۰۰ تعیین شد.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: دولت و به تبع آن بانك مركزی همكاری خوبی با سازمان حج و زیارت برای تأمین و توزیع ارز برای حجاج داشته است.

محمدی با اشاره به اینكه ۶۰ درصد هزینه حج صرف اسكان زائران می شود، عنوان كرد: اختلاف قیمت میان كاروان ها امسال پنج میلیون تومان است كه از ۱۳ و نیم میلیون تا ۱۸ و نیم میلیون متغییر است و تنها دلیل آن قیمت متفاوت هتل است و دلیل این اختلاف سطح عرضه خدمات است.

وی با تاكید بر اینكه طول مدت حضور حجاج برای حج تمتع تأثیری بر قیمت سفر ندارد، اظهار داشت: سفر حج ۳۰ روز است و اوقات بیش از این به علت برنامه های پروازی است؛ میانگین سنی ۷۵ درصد از زائران حج تمتع امسال ۵۰ سال به بالا است بنابراین خدام كاروان ها باید نسبت به این مورد توجه لازم را داشته باشند.

1397/04/15
13:17:19
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خرید زندگی