خرید زندگی
معاون اقتصادی استانداری تهران:

مشكلی برای تامین كالاهای اساسی نداریم

مشكلی برای تامین كالاهای اساسی نداریم

خرید زندگی: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاكید بر اینكه مشكلی در تامین نیازهای اساسی مردم نداریم، از برخورد جدی وقاطع با متخلفان و افراد سودجو در بازار ارز اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد امامی امین در ششمین جلسه تنظیم بازار استان تهران، با انتقاد از رفتار عده ای افراد سودجو و سوءاستفاده كننده از شرایط اقتصادی روزهای اخیر كشور، این امر را ناشی از بی اخلاقی و نداشتن حمایت ازسوی برخی افراد سودجو دانست و ادامه داد: اولویت دولت تامین نیازهای اساسی مردم است و در این خصوص مشكلی نداریم، اما كسانی كه از فضای به وجود آمده كه ناشی ازشرایط تحمیل شده به كشور است بدانند كه با ابزارهای حاكمیتی و با اشد مجازات مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اعلام رسمی دولت در مورد سیاستهای پولی و ارزی و تامین كالاهای اساسی استان با ارز دولتی ادامه داد: برای خرید كالاهایی كه دارای اولویت هستند ارز با نرخ ۳۸۰۰و۴۲۰۰ تومان تامین شده است.

وی با اشاره به تذكرات داده شده به بعضی از اصناف در مورد رعایت انصاف و دریافت سود منطقی و متعارف در فرو ش اجناس اظهار نمود: در ایام اخیر شاهد تخلفات گسترده از جانب شركت های وارد كننده گوشی تلفن همراه در بازار بودیم كه باوجود دریافت ارز دولتی اقدام به عرضه وفروش گوشی تلفن همراه با قیمت سرسام آور كردند و در این رابطه شعب ویژه در اداره كل تعزیرات حكومتی استان دایر شده اند و با متخلفین با استفاده از به كارگیری سازوكار و ابزار حاكمیتی با اشد مجازات برخورد خواهیم كرد و شهروندان استان هرگونه شكایت خویش را در این خصوص و موارد مشابه می توانند با استفاده از تماس تلفنی با اداره كل تعزیرات استان منعكس و پیگیری كنند.

معاون اقتصادی استانداری تهران اظهار نمود: به هیچ وجه اجازه سوء استفاده از فضای به وجود آمده در بازار را به برخی افراد سودجو نمی دهیم چراكه افراد متدین در بازار همیشه با محاسبه سود متعارف اقدام به خرید وفروش كالاها كرده اند.

امامی امین جلوگیری از سفته بازی در بازار ارز وسكه را سیاست منطقی در مورد اتخاذ سیاستهای ارزی و ریالی عنوان نمود و ادامه داد: جلوگیری ازسفته بازی بعنوان یكی از سیاستگذاریهای منطقی مبتنی بر اصول علم اقتصاد همواره از جانب كشورهایی كه در بعضی مقاطع زمانی دچار تكانه های اقتصادی می شوند اتخاذ می گردد و بسیار راهگشاست.

ایشان در ادامه با اشاره به ذخیره سازی مناسب در بعضی از كالاهای اساسی ادامه داد: در مورد برخی كالاها نسبت به ماه گذشته افزایش قیمت داشته ایم و به عنوان نمونه در مورد روغن نباتی جامد و مایع به ترتیب ۱۰و ۵ درصد افزایش قیمت نسبت به مدت مشابه در ماه قبل افزایش قیمت را شاهد خواهیم بود.

او همینطور از روند كاهشی قیمت گوشت قرمز گوسفدی و ثابت ماندن قیمت گوشت مرغ در بازار تهران اطلاع داد و اضافه كرد: در مورد فراورده های لبنی و شیر شاهد افزایش قیمت ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه ماه قبل در عرضه شیرخام بودیم.

معاون اقتصادی استانداری تهران در مورد افزایش غیرمتعارف كاغذ اضافه كرد: در ایام اخیر شاهد افزایش قیمت كاذب كاغذ بودیم و در این زمینه با هماهنگی های بعمل آمده با سازمان های نظارتی مقرر شده است تا روند افزایش این كالا به طور مستمر رصد و با متخلفین به شدت برخورد شود.

امامی امین همینطور از فراهم شدن زمینه های كشت فراسرزمینی بعضی از محصولات كه نیاز به آب فراوان دارند خبرداد و اظهار داشت: با توجه به روند رو به كاهش نزولات جوی در استان تهران مقرر شد بعضی از محصولات كشاورزی كه آب بر هستند نظیر نهاده های دامی با استفاده از كشت فرا سرزمینی در كشور غنا اقدام نماییم و تابحال برای كشت ۵هزارهكتار در این كشور به تفاهم رسیده ایم.

معاون اقتصادی استانداری تهران همینطور در مورد قاچاق دام سبك وسنگین از برخی مبادی مرزی غرب كشور اظهار داشت: طبق دستور صریح وزیر جهادكشاورزی هرگونه نقل و انتقال و یا ورود و خروج دام از كشورباید با دریافت مجوز های لازم از وزارت جهاد كشاورزی صورت گیرد و در غیر اینصورت این عمل قاچاق به حساب می آید و با متخلفین طبق قوانین مبارزه با قاچاق برخورد قانونی خواهد شد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، امامی از برنامهریزی برای عرضه دام سبك به مناسبت فرا رسیدن عیدسعید قربان در سطح استان اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور تنظیم بازار قیمت دام سبك در روز عید قربان تمهیدات لازم اندیشیده شده است و با استفاده از هماهنگی با سازمان میادین میوه و تره بارشهرداری تهران و اداره كل دامپزشكی استان اقدام به عرضه دام زنده و لاشه كاملا بهداشتی دام سبك وارداتی خواهیم كرد.1397/04/09
20:39:48
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: دولت , سازمان , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی