خرید زندگی
رئیس سازمان حج تشریح كرد؛

علت افزایش قیمت حج امسال، تفاوت ۵ میلیونی كاروان ها

علت افزایش قیمت حج امسال، تفاوت ۵ میلیونی كاروان ها

خرید زندگی: رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: اختلاف قیمت میان كاروان ها امسال پنج میلیون تومان است كه از ۱۳ و نیم میلیون تا ۱۸ و نیم میلیون متغییر است و تنها دلیل آن قیمت متفاوت هتل است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، حمید محمدی در همایش آموزشی توجیهی زائران حج تمتع ۹۷ با اشاره به اینكه هم كشور عربستان و هم ایران مبحث حج را از تعاملات سیاسی جدا كردند، اظهار داشت: تمامی جنبه های امنیتی و خدماتی حج ۹۷ بررسی و تامین شده است و نباید با جوسازی های رسانه ای حج را تحت الشعاع روابط سیاسی قرار داد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه حج در كشوری با قوانین متفاوت برگزار می شود، اظهار داشت: مدیران كاروانها باید در ایران با برگزاری جلسات توجیهی مسائل را برای حجاج شرح دهند تا در كشور مقصد با مشكل روبه رو نشوند.مدیران كاروان در كنار توضیح مناسك حج به زائران، حجاج را نسبت به فضا و اهمیت و زوایای مختلف حج آگاه سازند.

وی اظهار نمود: سازمان و همه زیرمجموعه آن باید بدور از تولید دلسردی و اضطراب، داوطلبان حضور در سرزمین وحی را با روابط سیاسی ایران و عربستان آگاه كنند.رئیس سازمان حج و زیارت در مورد اختلاف قیمت كاروانها، اظهار داشت: گرانی قیمت سفر حج و تفاوت قیمت ها باید در درون كشور برای مردم تشریح شود تا در زمان برگزاری مناسك حج مشكلی تولید نشود. یكی از دلایل افزایش قیمت حج امسال، اعمال پنج درصدی ارزش افزوده توسط كشور عربستان بر حج تمتع است كه در گذشته نبود.دیگر عامل افزایش حج تمتع سال ۹۷، اختلاف نرخ ارز است كه از سه هزار و ۲۰۰ تومان سال قبل امسال با نرخ سه هزار و ۹۰۰ تعیین شد.رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: دولت و به تبع آن بانك مركزی همكاری خوبی با سازمان حج و زیارت برای تامین و توزیع ارز برای حجاج داشته است.

محمدی اعلام نمود: اختلاف قیمت میان كاروانها امسال پنج میلیون تومان است كه از ۱۳ و نیم میلیون تا ۱۸ و نیم میلیون متغییر است و تنها دلیل آن قیمت متفاوت هتل است. با این وجود ۶۰ درصد از هزینه حج مربوط به مسكن و هتل است. دلیل تفاوت قیمت هتل هم در تفاوت سطح خدمات و خصوصیت هتل ها است.

وی با تاكید بر اینكه طول مدت حضور حجاج برای حج تمتع تاثیری بر قیمت سفر ندارد، اظهار داشت: سفر حج ۳۰ روز است و اوقات بیش از این به علت برنامه های پروازی است.در حال حاضر میانگین سنی ۷۵ درصد از زائران حج تمتع امسال حدود ۵۰ سال است و اغلب آنان قشر روستایی و زحمت كش هستند.


1397/04/08
15:34:27
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی