خرید زندگی

اتمام فاز مطالعاتی احداث پروژه قطار سریع السیر تهران-شمال

اتمام فاز مطالعاتی احداث پروژه قطار سریع السیر تهران-شمال

خرید زندگی: دبیر كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، از تهیه نقشه های یك، ۲۵ هزارم بعنوان پیش زمینه آغاز پروژه قطار سریع السیر تهران-شمال اطلاع داد.محمدعلی كرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید كمیسیون عمران و حمل و نقل شورا از سازمان زمین شناسی اظهار داشت: پیرو دعوت رئیس سازمان زمین شناسی در مورد پروژه تونل طویل ریلی البرز از اعضای كمیسیون عمران از این سازمان بازدید كردند.
وی ادامه داد: پروژه تونل طویل ریلی البرز حدودا از سال ۸۷ فعالیت های مطالعاتی اش توسط مشاوران سوئیسی شروع شد. آن زمان محسن هاشمی در شركت مترو حضور داشت و این مطالعات به درخواست و پیشنهاد وی شروع شد.
كرونی با اشاره به اینكه این مطالعات برای احداث قطار سریع السیر تهران-شمال است، اظهار داشت: در آن مقطع زمانی مشاوران سوئیسی از ما نقشه های یك، ۲۵ هزارم زمین شناسی را خواستند كه تهیه نشده بود، ازاین رو مطالعات از جانب مشاور سوئیسی متوقف گردید، این در شرایطی است كه یكی از وظایف ذاتی سازمان زمین شناسی تهیه این نقشه ها برای كل كشور است. با پیگیری های انجام شده قرار شد تهیه نقشه های این مسیر در اولویت سازمان زمین شناسی قرار بگیرد كه در این بازدید مشخص شد این نقشه ها آماده شده و گام بزرگی برای احداث این تونل برداشته شده است.
دبیر كمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با اشاره به اینكه در آن مقطع زمانی به خاطر تحریم ها امكان پرداخت هزینه مشاور سوئیسی را نداشتیم، اظهار داشت: هم اكنون همچنان طرف سوئیسی تمایل ادامه فعالیت ها در مورد این پروژه را دارد و امیدواریم با آخر فاز صفر این پروژه كه بخش مطالعاتی است، مطالعات مسیل یابی كه نیاز به نقشه های دقیق تر زمین شناسی است هم آغاز شود تا هر چه زودتر زمینه آغاز این پروژه بزرگ فراهم گردد.

1397/03/30
15:40:05
5.0 / 5
4341
تگهای خبر: سازمان , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی