خرید زندگی

اخطار كریمی در مورد افزایش مهاجرت به حاشیه كلانشهرها

اخطار كریمی در مورد افزایش مهاجرت به حاشیه كلانشهرها

خرید زندگی: نماینده مردم اردبیل با اشاره به اینكه توسعه نامتوازن سبب شده كه مهاجرت به حاشیه كلانشهرها تشدید شود، در اینباره اعلام خطر كرد كه ممكن است با این وجود روستاهای مرزی كشور خالی از سكنه شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، رضا كریمی نماینده مردم اردبیل در تذكری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن اینكه انزجار خویش را از رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل جنایتكار ابراز داشت، در تذكری به تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: توزیع و توسعه نامتوازن منطقه ای، عدم تولید فرصت و سرمایه گذاری مناسب در جهت تولید اشتغال، عدم وجود امكانات و یا كمبود امكانات در استان هایی همچون اردبیل از یكسو و جاذبه های اقتصادی و اجتماعی با امكانات موجود در كلانشهرها از جانب دیگر انگیزه مهاجرت به حاشیه كلانشهرها را تشدید كرده است.

وی اضافه كرد: این مورد سبب شده جوانهای روستایی به امید یافتن شغل با درآمد بیشتر به حاشیه كلانشهرها كشیده شده و فعالیت های كشاورزی و روستایی كاهش یافته و مشاغل كاذب گسترش پیدا كند.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: برای چندمین بار اعلام خطر می كنم با این وجود مرزهای كشور و روستاهای كشور خالی از سكنه می شوند و این امر تهدیدی جدی برای قدرت مقاومت اقتصادی و پایداری امنیت ملی است. اگر می خواهید از نتایج منفی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جلوگیری كنید به استانهای مرزی و توسعه نیافته بپردازید چراكه سرمایه گذاری های متوازن و بهره مندی از نیروهای انسانی همچون نخبگان جوان، زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی می باشد.

كریمی خطاب به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همانطور كه شما در برنامه هایتان بیان كردید به استانهای مرزی و غیر برخوردار توجه كنید و در مورد استان مرزی اردبیل زمینه های لازم برای فراهم كردن بستر سرمایه گذاری توجه كنید.

وی همینطور در تذكری به وزیر نیرو تكمیل سد انبران و تامین آب شرب شهروندان انبرانی را خواهان شد و در تذكری به وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: پیش از اینكه دیر شود در مورد قیمت تضمینی محصولات كشاورزی بخصوص گندم در مورد پرداخت به موقع بهای آنها و پرداخت خسارت به خسارت دیدگان اهتمام ورزید.

نماینده مردم اردبیل در انتها در تذكری به رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در مورد اعتبارات راه های روستایی نامهربانی نكنید.
1397/02/26
15:17:00
5.0 / 5
4129
تگهای خبر: اجتماعی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی