خرید زندگی
رئیس پلیس پایتخت مطرح كرد:

بازگشت ۹۷درصدی به اعتیاد پس از ترك، ضرورت اصلاح چرخه

بازگشت ۹۷درصدی به اعتیاد پس از ترك، ضرورت اصلاح چرخه

خرید زندگی: رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چون كه بیش از ۹۷ درصد معتادان در چرخه موجود بعد از ترك، مجدد به مصرف مواد مخدر روی می آورند.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی در جلسه بررسی راهكارهای افزایش مشاركت های مردمی در پیشگیری از اعتیاد كه با حضور استادان دانشگاه و كارشناسان سازمان های مرتبط برگزار شد، اظهار داشت: باید از ظرفیت همه نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی در زمینه مبارزه با این پدیده شوم استفاده گردد.

رئیس پلیس پایتخت با تاكید بر اینكه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند عزمی ملی است، اظهاركرد: با استفاده از آموزش همگانی و اطلاع رسانی صحیح باید عوارض و صدمه های ناشی از مواد مخدر به جامعه آموزش داده شود. پیشگیری مقدم بر درمان است از این رو باید مشكلات و صدمه های اعتیاد از دبستان آموزش داده شود.

وی با اشاره به اینكه در بحث پیشگیری و برخورد با اعتیاد باید طرحی نو و كارشناسی شده عرضه شود، اظهار داشت: فرد معتاد بعد از ترك نباید به حال خود رها شود و حتی بعد از ترك هم باید تحت نظر و مراقبت قرار داشته باشد. در این مسیر تا كنون اقدامات بسیاری انجام شده ولی نتیجه مطلوبی به دنبال نداشته است.

رئیس پلیس پایتخت در انتها اظهاركرد: مسئله اعتیاد با ضرب و زور قابل حل و فصل و درمان نیست بلكه حل این مورد نیازمند كار روانی- اجتماعی است.

1397/02/24
13:48:06
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: پلیس , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی