خرید زندگی
فرماندار ویژه شهرستان ری تاكید كرد

ضرورت مشاركت مردم در حفاظت از محیط زیست و تبدیل آن به فرهنگ

ضرورت مشاركت مردم در حفاظت از محیط زیست و تبدیل آن به فرهنگ

خرید زندگی: فرماندار ویژه شهرستان ری با تاكید بر اینكه مردم باید در كنار شهرداری و سایر نهادهای دولتی خدمات رسان كار حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب طبیعت و زمین را بر عهده گیرند، اضافه كرد: باید حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی تبدیل گردد و مشاركت موثر شهروندان در این حوزه را شاهد باشیم.هدایت الله جمالی پور در گفت وگو با ایسنا، گفت: محیط زیست با زندگی، سلامت و حیات مردم سر و كار دارد، بنابراین همه باید به این مورد با حساسیت نگاه نماییم و حفاظت از آن را در اولویت اقدامات خود قرار دهیم. محیط زیست، بحث سلامت مردم است. دولت و مسئولین وظیفه صیانت از سلامت مردم را دارند و تمام برنامه های دولت و نهادهای مختلف باید به گونه ای باشد كه در نهایت جامعه ای سالم تر و شاداب تر رقم خورد.

وی با اشاره به اینكه شهرداری با پول مالیات مردم خدماتی مانند جمع آوری زباله و تفكیك پسماندهای تر و خشك را انجام می دهد، ادامه داد: شهروندان باید بدانند كه حفاظت از محیط زیست به صورت مستقیم با اقتصاد شهر، توسعه كشور و معیشت ارتباط دارد. مسئله محیط زیست، یك مسئله اجتماعی است و باید در این زمینه تعهد اجتماعی تولید نماییم تا همه اقشار و آحاد جامعه در قبال این مسئله مهم احساس تعهد كنند.

وی تصریح كرد: زمانی كه هزینه های شهرداری از لحاظ جمع آوری پسماند كم شد این نهاد خدمات رسان می تواند اقدامات عمرانی گسترده و زمینه های توسعه پایدار شهر را تولید كند، بنابراین باید همه شهروندان با مشاركتی موثر، زمینه توسعه شهر را فراهم نمایند.
1397/02/13
19:03:15
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی