خرید زندگی

آخرین وضعیت لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی، تدوین استاندارد بازتوانی روانی

آخرین وضعیت لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی، تدوین استاندارد بازتوانی روانی

خرید زندگی: معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران كشور آخرین وضعیت لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی را شرح داد و از تدوین استاندارد بازتوانی روانی در مخاطرات اطلاع داد.


محمدفرید لطیفی در گفت وگو با ایسنا، بااعلام تهیه و تدوین استاندارد مدیریت مخاطرات – بازتوانی روانی، گقت: این استاندارد با شماره ملی 21682 به تصویب رسید و به دستگاههای متولی امر بازتوانی و استانداران سراسر كشور برای اجرای ابلاغ گردید.
به قول وی بر مبنای این استاندارد در هنگام بحران ها تیم های بازتوانی روانی هم در محل حضور خواهند داشت و اقدامات تعریف شده در چهارچوب وظایف خویش را انجام می دهند كه همچون آن ارتقا مهارت های روانی و كنترل استرس در افراد است.

لطیفی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بازتوانی جسمی هم اظهار داشت: در این زمینه جلسات مختلف كارشناسی با دستگاه های متولی امر برگزار شده و هم اكنون اقدامات لازم برای تهیه و تدوین استاندارد مدیریت مخاطرات – بازتوانی جسمی ادامه دارد.
به گفته وی، سازمان مدیریت بحران كشور برای تهیه و تدوین آیین نامه اجرایی ˮاستمهال تسهیلات خسارت دیدگانˮ هم وارد عمل شده و اقدامات و پیگیری های لازم دراین زمینه در حال انجام می باشد.
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران كشور همینطور با اشاره به لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی به ایسنا اظهار داشت: بیمه نقش موثری در ارتقای ایمنی بناها و همینطور كاهش خسارات در مخاطرات طبیعی دارد، چون كه اساسا شركت های بیمه پیش از بیمه كردن خانه ای موارد ایمنی آن را بررسی می كنند و بعد از آن بیمه نامه صادر می شود، ازاین رو در این مرحله بخشی از نقصها ایمنی بناها و بخصوص منازل و اماكن تجمعی رفع می گردد.
لطیفی درباره سرنوشت این لایحه هم اظهار داشت: هم اكنون پیگیر لایحه بیمه همگانی مخاطرات طبیعی هستیم و به همین منظور هم نماینده ای به منظور تهیه پیش نویس تامین بارمالی آن و رفع ایرادات شورای نگهبان انتخاب كرده ایم تا به این موارد رسیدگی كرده و این لایحه هرچه سریعتر با تبدیل شدن به قانون اجرایی شود.
وی افزود: همزمان با این موضوع، جلسات و مذاكرات مقدماتی هم برای تدوین تفاهنامه مشترك سازمان مدیریت بحران كشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و بیمه بركت با هدف تولید بیمه مخاطرات طبیعی برای اثاثیه و منازل مسكونی روستایی و ساختمانهای متصل به آن در حال انجام می باشد.1397/02/08
10:37:36
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی