خرید زندگی
با پیشنهاد تشكیل كمیته دفاع از حقوق شهروندی در پی اتفاق گشت ارشاد

مسجدجامعی: لزوم حضور پلیس امنیت اخلاقی چیست؟

مسجدجامعی: لزوم حضور پلیس امنیت اخلاقی چیست؟

خرید زندگی: عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به دنبال اتفاق برخورد مأموران گشت ارشاد با یك دختر در پارك، پیشنهاد تشكیل كمیته دفاع از حقوق شهروندی در شورا را ارائه نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی بامداد امرروز در تذكر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینكه از ریاست شورا بابت اهتمام ایشان به حفظ انسجام شورای شهر تشكر می كنم، اظهار داشت: تذكر من بابت ضرب و جرح یك شهروند توسط پلیس است كه از نظر اجتماعی این اتفاق به اعتماد سازی عمومی لطمه می زند.

وی با اشاره به اینكه نمی توان پلیس را طرف تامین كننده امنیت دانست اظهار داشت: باید حقوق متقابل مردم و پلیس رعایت شود و گرنه كار از كار پیش نمی رود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه از پلیس بابت پاسخگویی سریع و برخورد با مامور خاطی تشكر می كنم، اظهار نمود: با این حال این گونه رفتارها به اعتمادساز ی عمومی لطمه زده و روح امنیت را زیر سوال می برد.

وی با بیا ن اینكه نمی توان پلیس امنیت اخلاقی داشته باشیم زیرا اخلاق امنیتی نیست و با رفتار پلیسی نمی گردد اخلاق را نهادینه كرد، اظهار داشت: چندین دستگاه دیگر هم در این امر دخیل هستند و نمی گردد به خاطر اینكه قانون اجرا نمی گردد به هرشیوه كار نماییم.

مسجد جامعی افزود: من از پلیس تشكر می كنم چراكه سخنگوی پلیس اعلام نمود كه این رفتار مورد تایید نیست و مامور خاطی تعلیق شده است اما نگرانی بابت افزایش فعالیت پلیس امنیت اخلاقی است و من نگرانم در جشنواره بین المللی كتاب و فیلم فجر هم پلیس امنیت اخلاق حضور داشته باشد.

مسجدجامعی با اشاره به اینكه شنیده ام در پارك شهر كه محل تردد هرروزه ما است، پلیس امنیت اخلاقی حضور دارد اظهار داشت: لزوم حضور پلیس امنیت اخلاقی چیست؟


وی با اشاره به اینكه ما باید به تفاهمی برای این راهكار در شهر تهران برسیم، اظهار داشت: پیشنهاد می كنم در شورای شهر یك كمیته دفاع از حقوق شهروندی برای ورود به مسائل اینچنینی از دیدگاه حقوقی، اجتماعی و...تشكیل شود و از آنجایی كه این كمیته در شوراهای قبل نبوده خوب است كه دراین شورا با این تركیب كمیته ای برای حفظ حقوق شهروندی و ممانعت از این گونه رفتار تشكیل دهیم.
1397/02/02
13:11:32
5.0 / 5
5105
تگهای خبر: اجتماعی , امنیت , پلیس , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی