خرید زندگی

سرانجام نامگذاری خیابانی به اسم مصدق و ساختمانی به نام حجاریان و شیبانی

سرانجام نامگذاری خیابانی به اسم مصدق و ساختمانی به نام حجاریان و شیبانی

خرید زندگی: رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره سرانجام نامگذاری خیابانی به نام مصدق و ساختمانی به اسم حجاریان توضیحاتی را ارائه نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس بامداد امروز در نشست خبری با اشاره به اینكه خبرنگاران دراین مدت با انتشار صحیح و سریع خبر به مردم اطلاع رسانی كردند، اظهار داشت: از این افراد تشكر می كنم.

وی با اشاره به اینكه اعضای كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از ابتدای شروع به كار شورای پنجم 35 جلسه رسمی و 15 جلسه فوق العاده داشتند، اظهار داشت: اعضای كمیسیون در مجموع 30 تذكر عرضه كردند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه یكی از كمیته های فرعی، كمیته وام به خبرنگاران و نخبگان بوده است اظهار داشت: زمانی كه این كمیته در اختیار ما قرار گرفت بایك تصمیم سخت مواجه بودیم چون كه در دوره قبل اعضای كمیته وام، 1800 نفر را مشمول پرداخت وام اعلام نمودند اما این در حالی بود كه میزان اعتبارات به شدت محدود بود، به گونه ای كه شاید 4 سال عمر شورای شهر كفاف پرداخت وام به این افراد را نمی كرد. ازاین رو نهایتا تصمیم گرفته شد كه سقف وام را از ده میلیون تومان به پنج میلیون تومان تقلیل دهیم تا تعداد افراد بیشتری را شامل شوند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد نامگذاری خیابانی به نام مصدق اظهار داشت: در مراسم تغییر نام بزرگراه نیایش به آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت اسلام والمسلمین دعایی پیشنهاد داد كه خیابانی به نام مصدق شود و پس از شكل گیری كمیسیون نامگذاری از دعایی خواستیم كه این پیشنهاد خویش را مكتوب اعلام نماید و وی هم پیشنهاد داد كه خیابان نفت را به نام مصدق تغییر نام دهند اما سرانجام در بررسی ها به دو گزینه بلوار كشاورز و خیابان كارگر رسیدیم.

حق شناس اضافه كرد: سرانجام پس از بررسی ها پیشنهاد شد كه میدان انقلاب تا راه آهن به نام خیابان كارگر و انقلاب به سمت بالا هم به نام مصدق نامگذاری شود كه این پیشنهاد در كمیسیون فرهنگی و اجتماعی تصویب شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم تا آخر سال 96 و روز ملی شدن صنعت نفت این تغییر نام در دستور كار صحن قرار گیرد و به تصویب برسد.

عضو شورای شهر تهران همینطور در مورد چرایی نامگذاری ساختمان شماره دو شورای شهر به نام سعید حجاریان اظهار داشت: چندی قبل به عیادت دكتر شیبانی عضو پیشین شورای شهر رفتیم و در آن مراسم پیشنهاد شده به علت جایگاه این فرد ساختمان شماره یك شورا به نام دكتر شیبانی نام گذاری شود و در همان جلسه برخی پیشنهاد دادند كه صحن شورا به نام دكتر شیبانی نام گذاری شود كه رد شد و در همان جلسه هم برخی دیگر پیشنهاد كردند كه ساختمان شماره دو هم به نام سعید حجاریان نام گذاری شود.

وی اضافه كرد: البته بعد از انتشار این خبر سعید حجاریان با یكی از سایت ها مصاحبه كرد و خواهان توقف نامگذاریش بر روی یكی از ساختمان ها شد و با عنایت به نارضایتی وی، عملا مبحث منتفی می گردد.
در ادامه حجت نظری رییس ستاد توان افزایی سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینكه این ستاد بر مبنای مصوبه شورای شهر تجهیز شده و دوازده نفر باید عضو شورای مركزی این ستاد باشند، اظهار داشت: تا امروز توانستیم 11 عضور را معرفی نماییم و بر مبنای مصوبه تا تكمیل شدن اعضاء نمی توانیم فعالیت داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه نماینده استانداری هنوز مشخص نشده است، خاطرنشان كرد: چندی قبل نامه ای به ما اعلام شده و دو نفر را به ما معرفی كردند این در شرایطی است كه باید یك نفر را به مامعرفی می كردند و عملا تا نفر آخر معرفی نشود هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت و امیدواریم هر چه زودتر استانداری نماینده خویش را اعلام نماید.
نظری با اشاره به اهم كدپروژه های جدید و افزایش در ردیف بودجه سال آینده در حوزه مشاركت سمن و... اضافه كرد: افزایش 20 درصدی اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و افزایش 33 درصدی برگزاری جشنواره های فرهنگی و اجتماعی با تاكید بر افزایش نشاط اجتماعی، افزایش 22 درصدی بابت پشتیبانی از تشكل های مردم نهاد از مهمترین كد پروژه های مهم سال 97 است.
وی با اشاره به اینكه برای نخستین بار اختصاصا ردیف كمك به توسعه و تجهیز مدارس و همینطور توسعه و تجهیز مدارس كودكان استثنایی در بودجه 97 مد نظر قرار گرفته است اظهار داشت: تولید كد پروژه جدید با عنوان ساماندهی صدمه دیدگان اجتماعی و كودكان كار و همینطور طراحی و احداث موزه اسباب بازی ایرانی از مهمترین كدپروژه های جدید در سال 97 بوده است.
به گزراش ایسنا علی اعطا سخنگوی شورای شهر هم در پاسخ به سوالی در مورد عدم نگهداری خانه های تاریخی كه لوكیشن فیلم های قدیمی می شوند اظهار داشت: تا زمانی كه یك باور عمومی مرتبط با فضای اجتماعی خانه های تاریخی تولید نشود نمی توان كار مثبتی انجام داد.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه در جامعه ایرانی به سمت نگاه حفظ خانه های تاریخی با نگاه ارزش مالی و در جهت جلوگیری از تخریب و نوسازی شكل گرفته است اظهار داشت: البته دستگاهایی كه این خانه های قدیمی را در اختیار دارند باید در اداره این خانه ها فعالتر ظاهر شوند.
وی با اشاره به اینكه در چند سال پایانی مدیریت قبلی شهرداری در مورد حفظ بناهای تاریخی و بافت تاریخی اتفاقات خوبی رخ داده است اظهار داشت: به دنبال آن هستیم كه با استفاده از كمیسیون فرهنگی و شهرسازی شرایطی را فراهم نماییم تا كسانی كه این خانه های قدیمی را در اختیار دارند نسبت به نگه داری از این اماكن اقدام نمایند و بتوانند ارزش افزوده و ثروتی از این خانه ها به دست آورند.
اعطا در بخش دیگری در نشست خبری كه در خانه موزه استاد معین و موزه امیر جاهد برگزار گردید به مصوبه برج باغ اشاره نمود و اظهار داشت: شورای شهر تهران برنامه ای برای لغو مصوبه برج باغ دارد و امیدواریم تا پیش از آخر سال جاری بتوانیم با هماهنگی های انجام شده مصوبه برج باغ را در تهران لغو نماییم.
وی اضافه كرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در روز درخت كاری به حفظ باغستان ها تاكید داشتند و یكی از موانع تحقق دستور رهبری مصوبه برج باغ است كه با این مصوبه باغات تهران از بین رفته است وسعی داریم با لغو این مصوبه باغ های تهران را حفظ نماییم.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در ادامه فرهود شهردار منطقه چهارده با اشاره به اینكه خانه استاد معین در سال 83 توسط شهرداری خریداری شد، خاطرنشان كرد: این موزه دو باب خانه بوده است كه خانه امیرجاهد موسیقی دان و استاد معین بوده كه این دو ادغام و تبدیل به خانه موزه استاد معین و جاهد شد.
وی با اشاره به اینكه این خانه لوكیشن سریال شهرزاد بوده است اظهار داشت: در سال های 94 به بعد كه مدیریت این منطقه به من سپرده شده است كه تلاش كردیم با گشودن درهای این خانه به روی اهالی هنر سبب رونق آن شویم كه خوشبختانه این خانه مورد استقبال اهالی هنر قرار گرفته است.1396/12/19
17:30:20
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی