خرید زندگی
به مناسبت هفته صنایع دستی؛

450 برنامه صنایع دستی در سراسر کشور اجرا می شود

450 برنامه صنایع دستی در سراسر کشور اجرا می شود

خرید زندگی: خرید زندگی: به مناسبت هفته صنایع دستی از امروز تا یک هفته 450 برنامه مختلف در شهرهای کشور برگزار می شود، همین طور امروز 5 پروژه بصورت آنلاین در حضور وزیر میراث فرهنگی راه اندازی شد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، مراسم گرامیداشت روز صنایع دستی و شصتمین سالگرد تأسیس شورای جهانی صنایع دستی امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی با حضور هنرمندان از شهرهای مختلف انجام شد در این برنامه برخی از پروژه های صنایع دستی در استانهای مختلف بصورت آنلاین توسط وزیر میراث فرهنگی راه اندازی شد.
از جمله کارگاه بسته بندی صنایع دستی فاخر با ظرفیت اشتغال زایی برای ۱۰ نفر در استان یزد و یک پروژه دیگر صنایع دستی و استان قزوین.
در این برنامه یک کارگاه شیشه گری فوتی در استان آذربایجان شرقی بصورت آنلاین راه اندازی شد. در این زمینه گفته شد در این استان
۱۳۰ میلیارد تومان به هنرمندان صنایع دستی تسهیلات در سال ۱۴۰۲ پرداخت شده است.
یک مجتمع تجاری بزرگ در تهران مبادرت به افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی گذر تهران قدیم کرده است.
پروژه خانه صنایع دستی خیرآباد از توابع شهر سمنان هم بازگشایی شد. در مراسم افتتاح آنلاین این خانه اعلام گردید که این خانه با مساعدت فرماندار و دهدار خانه ای به آقای کجوری قرار داده شد تا با صرف ۲ میلیارد هزینه و اشتغال ده نفر به فعالیت بپردازد.
در این خانه تولید زنده رشته های صنایع دستی، آموزش ها، برگزاری جشنواره ها و مشاوره های تخصصی به انجام می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس هم در این برنامه اظهار داشت: یک زمین ۴۵۰۰ متری داشتیم که سرمایه گذار جلب شد تا در این محل مجتمع شهید جمهور کلنگ زنی شود. برنامه های مختلفی برای فردا و پس فردا داریم همچون این که یک خانه صنایع دستی در بافت تاریخی شیراز تجهیز شده است. چهار خانه صنایع دستی در شیراز و ۸ خانه در شهرستان ها رونمایی می شود. در ارگ کریم خان ۵ غرفه به صنایع دستی داده خواهد شد و نخستین نمایشگاه شهرها و روستاهای صنایع دستی با حضور ۱۶ استان در باغ عفیف آباد برپا خواهد شد.
در این برنامه اعلام گردید که فردا مراسم بزرگ روز جهانی صنایع دستی در شیراز با حضور ۱۶ شهردار برگزار می گردد همین طور از فردا ۴۵۰ برنامه در سراسر کشور اجرا خواهد شد که محور همگی صنایع دستی است.


منبع:

1403/03/19
12:03:38
5.0 / 5
91
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی