خرید زندگی
در گزارش خرید زندگی مطرح شد؛

جزئیات تازه از ۱۳ قطعه سفال تاریخی کشف شده در بازار اصفهان به علاوه تصاویر

جزئیات تازه از ۱۳ قطعه سفال تاریخی کشف شده در بازار اصفهان به علاوه تصاویر

به گزارش خرید زندگی، سخنگوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در رابطه با کشف ۱۳ قطعه سفال تاریخی در عملیات مرت بانک ملی در بازار اصفهان توضیح داد.شهرام امیری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که روز گذشته ۱۳ قطعه سفال تاریخی در عملیات مرمت بانک ملی بازار اصفهان کشف شد، عنوان کرد: این شعبه بانک ملی در محور اصلی بازار تاریخی و نزدیک دروازه اشرف است و ازاین رو سفال های کشف شده به احتمال زیاد باید مربوط دوره صفوی باشد.
وی افزود: چندی قبل مسؤولان بانک ملی درخواست مرمت و بازسازی ساختمان بانک به میراث اعلام نمودند و طی روز گذشته درحالی که کف فرش بانک را جمع آوری و برای زیرسازی گودبرداری می کردند، این سفال ها کشف شده است.

سخنگوی میراث فرهنگی اصفهان تصریح کرد: تاریخی بودن این سفال ها تأیید شده است و احتمال دارد در صورت ادامه عملیات سفال های بیشتری هم کشف شود؛ بر همین مبنا کارشناس دیرینه شناس ناظر از امروز در این محل مستقر شده چونکه محدوده تاریخی است و احتمال هر اتفاقی وجود دارد.

امیری افزود: کارشناسان اداره کل تاریخی بودن این سفال ها را تأیید کردند اما تعیین این که به صورت دقیق در ارتباط با کدام دوره تاریخی است، توسط لابراتوار میراث بررسی و طی روزهای پیش رو اعلام خواهد شد.منبع:

1403/02/20
13:25:03
5.0 / 5
196
تگهای خبر: ساخت , صنایع , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی