خرید زندگی

پیش بینی پاییز گرم و پربارش برای تهران

پیش بینی پاییز گرم و پربارش برای تهران

خرید زندگی: مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت؛ طی سه ماه آتی متوسط دمای هوا در سطح استان تا 1 درجه سلسیوس بالاتر از نرمال برآورد و متوسط بارش استان در حد نرمال و برای دو ماه آبان و آذر با تمایل به بیش از نرمال پیش بینی می شود.


مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: تحلیل تازه ترین نقشه های پیش بینی فصلی بیان کننده آنست که طی سه ماه آتی متوسط دمای هوا در سطح استان ۰.۵ تا ۱ درجه سلسیوس بالاتر از نرمال برآورد و متوسط بارش استان در حد نرمال و برای دو ماه آبان و آذر با تمایل به بیش از نرمال پیش بینی می شود حتی در خوشبینانه ترین حالت و نرمال بودن بارش، کماکان مدیریت منابع و مصارف آب در بخش های مختلف خصوصاً بخش های کشاورزی، صنعتی و حتی خانگی و بطور کلی صرفه جویی در مصرف آب سفارش می شود.


مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: تحلیل و بررسی آمارهای دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان بیان کننده آنست که در مرداد ماه ۱۴۰۲، تنها ۳ میلی متر باران بصورت پهنه ای در استان تهران باریده است که نشان دهنده کاهش ۲۴ درصدی بارش نسبت به دوره آماری طولانی مدت است این در حالیست که از شروع سال زراعی(مهر ۱۴۰۱) تا پایان مرداد ۱۴۰۲، ۱۶۲ میلیمتر باران بصورت پهنه ای در استان تهران اتفاق افتاده که ۴۱ درصد کاهش بارش در استان تهران را نشان میدهد.
وی ادامه داد: مطابق ماه قبل ۲۵ استان کشور تحت تاثیر کم بارشی قرار دارند، به شکلی که از شروع سال زراعی تا پایان مرداد ۱۴۰۲، کل کشور کماکان با کاهش ۲۰ درصدی بارش روبرو است. بررسی بارش از شروع سال زراعی تا پایان مرداد ۱۴۰۲ نشان دهنده آنست که استان تهران پنجمین استان کشور بوده که بیشترین کاهش بارش را نسبت به طولانی مدت دارد. همین طور از نظر توزیع مکانی نیز در تمام شهرستان ها طی مرداد ماه کاهش بارش اتفاق افتاده که بیشترین کاهش بارش مربوط به شمیرانات، دماوند و فیروزکوه است.
وضعیت بارش از شروع سال زراعی تا پایان مرداد نسبت به بلندمدت

1402/06/11
08:26:15
5.0 / 5
236
تگهای خبر: صنعت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی