خرید زندگی
معاون وزیر آموزش و پرورش:

آموزش حضوری در اولویت اصلی است

آموزش حضوری در اولویت اصلی است

به گزارش خرید زندگی، معاون مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید آموزش حضوری مد نظر است و به هیچ وجه قصد برگزاری کلاس ها را به صورت غیرحضوری نداریم.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، احمد محمودزاده پس از ظهر چهارشنبه در گردهمایی توجیهی کارشناسان، مسؤلان و رابطان حوزه یادگیری از راه دور استانهای کشور در خانه معلم اردبیل اظهار نمود: در دولت سیزدهم تلاش ما بر اینست تا با اصلاح ایرادات و اشکالات بخشنامه ها و آیین نامه های گذشته، تسهیل گری را در حوزه آموزش غیرحضوری و غیرمجازی برای گروههای خاص فراهم نماییم.
وی اظهار نظر مخالفان و موافقان را در توسعه مدارس غیردولتی خاطرنشان کرد و خاطرنشان کرد: هر چند برخی ها معتقدند وجود مدارس غیردولتی کمک به عدالت آموزشی است اما عده ای هم این امر را تبعیض و نوعی فاصله طبقاتی در نظام آموزش و پرورش می دانند.
معاون مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش لزوم توسعه آموزش های حضوری را با همکاری مدیران مدارس و واحدهای آموزشی خاطرنشان کرد و اظهار داشت: ما از نظام آموزش طبقاتی استقبال نمی نماییم و به هیچ وجه موافق این امر نیستیم و تلاش ما بر اینست تا شرایط مطلوب را برای آموزش عمومی و فراگیر مهیا نماییم.
محمودزاده به رویکرد سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی در این عرصه اشاره نمود و اضافه کرد: ما از ظرفیت خیرین در امر مدرسه سازی و مدرسه داری استفاده می نماییم و اساسا تلاش ما بر اینست تا توسعه رشته های مختلف آموزشی بخصوص هنرستان ها را انجام دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همینطور سند تحول دولت مردمی هم بر تقویت نظام آموزشی عادلانه تاکید شده و تلاش بر اینست تا در یک فرایند مطلوب حرکت ها و اقدامات مؤثر به انجام برسد.
محمودزاده افزود: برای سال تحصیلی پیش رو اولویت اصلی آموزش و پرورش اجرای برنامه های آموزشی چهره به چهره و حضوری برای ۱۶ میلیون دانش آموزی است که آماده شروع سال تحصیلی و رفتن به واحدهای آموزشی هستند.
وی بیان نمود: همه ذینفعان آموزش و پرورش از نهادهای انقلابی گرفته تا خیرین، واقفان و دستگاههای دولتی باید در ارتقای کیفیت آموزشی کمک کار آموزش و پرورش باشند تا ما بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا نماییم.
محمودزاده در ادامه سخنان خود اظهار نمود: در کنار آموزش چهره به چهره، برای گروههای بزرگسال و بازمانده از تحصیل در بعضی از مناطق محروم و دورافتاده برنامه های آموزش غیرحضوری و مجازی هم در نظر گرفته شده که به صورت خاص از این کلاس ها و دوره های آموزشی ترکیبی و تلفیقی حمایت می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: هر چند آموزش حضوری و چهره به چهره ثمرات و فایده های بسیاری به همراه دارد اما در بعضی از شرایط ما مجبور به برگزاری دوره های آموزشی، مجازی و غیرحضوری هستیم که در این حوزه تلاش ما بر اینست تا با اصلاح آیین نامه ها، مقررات گذشته و صدور مجوزهای فراگیر کمک کار فعالان این حوزه باشیم.
محمودزاده اظهار داشت: با توسعه آموزش مجازی و رفع ایرادات و اشکالات در این حوزه ضروریست تا از ساختارهای موجود نظام آموزش و پرورش در توسعه این بخش استفاده گردد ولی امکان کمک های مالی در این عرصه وجود ندارد.
معاون مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۸ درصد اعتبارات آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق پرسنل می شود، اضافه کرد: ما باید از ظرفیت ساختمان ها، تجهیزات و امکانات سخت افزاری بیشتر بهره بگیریم و اساسا در این خصوص همراه مؤسسان یادگیری از راه دور خواهیم بود.

1401/05/26
22:17:18
5.0 / 5
206
تگهای خبر: آموزش , دولت , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خرید زندگی