خرید زندگی
معاون شهردار تهران خبر داد

ورود اتوبوس های ۲ طبقه به تهران

ورود اتوبوس های ۲ طبقه به تهران

به گزارش خرید زندگی معاون حمل و نقل شهرداری تهران ضمن اعلام فرسودگی کامل تاکسی های ون اظهار داشت: در یک برنامه ۱۸ ماهه و با اعتباری مشخص اورهال واگن های مترو در دستور کار قرار دارد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مجتبی شفیعی بامداد امروز با حضور در صحن علنی امروز شورای شهر تهران به بیان اقدامات قرارگاه حمل و نقل پرداخت و با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت تقاضا می تواند تا ۱۵ درصد در بهبود وضعیت ترافیک موثر باشد، اظهار نمود: بنا بر تدبیر شهردار تهران قرارگاه توسعه حمل و نقل عمومی و پاک تشکیل شد که تابحال چهار جلسه برگزار شده و این در شرایطی است که ارگان های اجرایی موثری در ترافیک پایتخت وجود دارد و نیاز بود یک قرارگاهی ایجاد شود تا هماهنگی بین این دستگاه ها افزایش یابد.

وی با تکیه بر اینکه توسعه و نوسازی خطوط، بهبود و نوسازی سیستم های سخت و نرم افزاری را باید دنبال نماییم، افزود: تابحال 59 برنامه عملیاتی تدوین شده است و هم اکنون ۱۴۳ ایستگاه و ۱۵۲۱ واگن مترو داریم که از این میان ۲۶۰ واگن دو طرفه و ۱۲۹۵ واگن یک طرفه است و برای رسیدن به فاصله استاندارد یعنی دو دقیقه به ۱۴۶۷ واگن نیاز داریم و این در شرایطی است که برای خطوط جدید هشت تا ۱۱ مترو هم ۱۵۰۰ واگن نیاز داریم.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران با بیان اینکه متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی ۱۰ سال است و در بخش خصوصی این عدد ۱۵ سال است، اظهار داشت: تنها ۲۲۷۴ دستگاه اتوبوس فعال داریم و همینطور ۳۰۳ دستگاه مینی بوس مان هم فعال می باشند.

شفیعی ضمن اشاره به وضعیت تاکسیرانی افزود: در سازمان تاکسیرانی ۷۸ هزار و ۷۰۰ تاکسی فعال می باشند که ۵۲ درصد بالای ۱۰ سال دارند و به سن فرسودگی رسیده اند که از این میان بیشتر از ۶۵۰۰ دستگاه ون هستند و این در شرایطی است که به صورت کامل این ون ها فرسوده می باشند و میانگین جابه جایی ۱۸ درصد است.

وی با بیان اینکه به تازگی تفاهمنامه ای با وزارت کشور پیگیری کردیم تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای لوازم یدکی مترو اختصاص داده شود، خاطرنشان کرد: همینطور قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن هم با تهاتر نفت صورت خواهد گرفت. البته این مورد به دوره قبلی مدیریت شهری بازمی گردد که در دوره فعلی مورد پیگیری قرار|گرفت و در آخرین مکاتبات که با سازمان برنامه و بودجه انجام شد اعلام می کنند که وزارت نفت حواله برای تهاتر نفت را تأمین کند.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران در مورد وضعیت اتوبوس های فرسوده با بیان اینکه باید در دوره چهارساله ۴۳۰۰ دستگاه نوسازی شود، اظهار نمود: برپایه برنامه ریزی های انجام شده بیشتر از ۲۰۰۰ دستگاه از محل اعتبارات وزارت کشور، ۱۰۰۰ دستگاه از محل واردات و ۵۰۰ دستگاه هم از محل اتوبوس های برقی تامین گردد و همینطور در نظر داریم بخش خصوصی را در ساماندهی نیروی انسانی تقویت کرده و بنابراین یکی از خطوط بی آر تی را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه در نظر گرفتیم و برنامه ریزی فشرده ای برای تأمین رانندگان از این محل تأمین شده است و همزمان بحث بازسازی اتوبوس ها را در پیش گرفته ایم و در این حوزه با مدل اقتصادی جدیدی که طراحی کردیم خودروسازان علاقه مند شدند که به این مقوله وارد شوند.

شفیعی با بیان اینکه بزرگ ترین فضای زیرزمینی کشور و حتی خاورمیانه به اسم سامانه اکتابان در مترو افتتاح می شود، اظهار داشت: شش ایستگاه مترو تا آخر سال به بهره برداری می رسد.

وی ضمن اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل پاک با تکیه بر اینکه سقف جریمه خودرو های فاقد معاینه فنی محدود شده که باید این اختیار به شهرداری و پلیس داده شود که این مسئله را تغییر دهند، اظهار داشت: پلیس در مورد خودرو های فاقد طرح ترافیک مباحث حقوقی را دنبال کرده و همکاری هایی در این حوزه داشتیم تا بتوانیم رویکرد مشخصی در برخورد با این خودرو ها داشته باشیم.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران در بخش دیگری از گزارش خود با تکیه بر اینکه در سال ۱۴۰۰ علیرغم افزایش ۳۵ درصدی ترافیک شاهد کاهش هشت درصدی تلفات ناشی از تصادفات رانندگی بودیم، اظهار نمود: بحث اصلی ما در قرارگاه حمل و نقل، توسعه اتوبوس است که همانطور که عرض کردم با همکاری وزارت کشور و شهرداری نوسازی و اورهال اتوبوس ها در دستور کار قرار دارد و تا آخر سال باید ۱۴۰۰ دستگاه اورهال شود که اقدامات در این حوزه انجام شده و حتی بخش خصوصی وارد شده است و این اتوبوس ها در صورت نوسازی تفاوت چندانی با اتوبوس های جدید نخواهند داشت.

معاون شهردار تهران از ورود اتوبوس های کارکرده تولید اروپا اطلاع داد و اظهار داشت: ۵۰ دستگاه اتوبوس وارد شده که درحال تعمیرات اولیه است و بعد از دریافت مجوز دولت شماره گذاری آن صورت خواهد گرفت که در این میان اتوبوس های تک کابین، دو کابین و دو طبقه به چشم می خورد که پنج دستگاه از این اتوبوس ها دو طبقه خواهند بود که این اتوبوس ها استاندارد یورو ۴ و حتی یورو ۵ هستند و استانداردهای مورد نظر ما را تأمین کرده اند و قیمت خرید این اتوبوس ها از هزینه اورهال اتوبوس های فعلی کمتر است.

شفیعی با بیان اینکه ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی هم تا آخر سال وارد ناوگان می شود، اظهار داشت: یک برنامه ۱۸ ماهه با اعتبار ۸۰۰ میلیاردریال و ۲۴ میلیون یورو پیشبینی شده که اورهال مترو سرعت گیرد.
منبع:

1401/03/29
13:36:35
5.0 / 5
185
تگهای خبر: پلیس , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی