خرید زندگی
مدیركل هواشناسی اردبیل خبر داد؛

کاهش چند درجه ای دمای هوا در استان اردبیل از فردا

کاهش چند درجه ای دمای هوا در استان اردبیل از فردا

به گزارش خرید زندگی مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار داشت: باتوجه به حاکمیت هوای گرم از امروز در استان، از فردا در غالب مناطق مرکزی و جنوبی استان کاهش چند درجه ای دمای هوا پیشبینی می شود.سیاوش محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح آخرین وضعیت نقشه های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار نمود: بر مبنای نقشه های هواشناسی، تا روز سه شنبه در ساعات عصر و اواخر شب، شاهد ناپایداری های جوی به شکل افزایش ابر، و وزش باد خواهیم بود.
وی از احتمال رگبارهای پراکنده باران به همراه رعدوبرق در مناطق مرکزی استان اطلاع داد و اضافه کرد: تمرکز بارش در نواحی غربی استان و بخصوص در شهرستان های مشگین شهر، سرعین، نیر و بخش هایی از انگوت انتظار می رود.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل خاطرنشان کرد: با عنایت به تشکیل ابرهای همرفتی بخصوص در ارتفاعات استان، بارش تگرگ در این مناطق و مناطق مستعد کوهپایه ای دور از انتظار نیست.
محمدی ضمن اشاره به این که از شدت ناپایداری ها از اواسط هفته تا آخر هفته جاری کم می شود اظهار داشت: از نظر دمایی، امروز هوای گرم در استان حاکم می شود اما از فردا در غالب مناطق مرکزی و جنوبی استان کاهش چند درجه ای دمای هوا پیشبینی می شود.
وی به تشریح کمینه و بیشینه دمای هوا در استان اردبیل در ۲۴ ساعته گذشته پرداخت و اضافه کرد: گرم ترین نقاط در استان در شهرستان های بیله سوار و پارس آباد با دمای ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر و خنک ترین نقطه در استان در شهرستان خلخال با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.


منبع:

1400/05/17
18:00:16
5.0 / 5
280
تگهای خبر: مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خرید زندگی