خرید زندگی
برنامه های سازمان فرهنگی شهرداری تهران برای عید غدیر اعلام شد

از برگزاری جشنواره نقالان غدیر برای كودكان و نوجوانان تا راه اندازی كاروان شادی غدیر

از برگزاری جشنواره نقالان غدیر برای كودكان و نوجوانان تا راه اندازی كاروان شادی غدیر

خرید زندگی: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مجموعه برنامه هایی را به مناسبت عید غدیر با عنوان «همیشه امیر» از 30 تیر تا 7 مرداد برگزار می نماید.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، به مناسبت عید غدیر مجموعه برنامه هایی با عنوان «همیشه امیر» و با شعار « دست در دست علی باید نهاد» و با سه رویکرد ۱-بزرگداشت سنت های غدیر و ترویج جشن و شادی، ۲- تبیین حقانیت ولایت و خلافت بلافصل امیرالمومنین علی(ع) در میان مردم، ۳- تقویت علقه و محبت مردم نسبت به حضرت علی(ع) را برگزار می نماید. این برنامه ها به سبب شرایط شیوع ویروس کرونا عمدتاً بصورت مجازی برگزار می گردد.
جشنواره «نقالان غدیر» برای دو گروه سنی کودک و نوجوان انجام می شود. آموزش های نقالی به همراه محتوای مجالس نقالی «واقعه غدیر» توسط دبیرخانه جشنواره تولید و طی انتشار فراخوان و ثبت نام از علاقه مندان، شرکت کنندگان در جشنواره با اجرای نقالی با یکدیگر رقابت می کنند و در آخر جشنواره به برگزیدگان جوایزی اهدا می شـود. همین طور در مرحله پایانی رقابت، اجراهای جشنواره در ایستگا مترو میدان ولیعصر(ایوان انتظار) انجام می شود.
برنامه «با کاروان غدیر» با راه اندازی کارناوال شادی برای شـهروندان نیز اجرا می شود. در این کارناوال، کاروانی از شتر به همراه دف نوازانی با سبک و پوشش لباس مسلمانان صدراسلام در سطح شـهر حرکت می کنند و با خواندن مدیحه و اشـعار غدیر و همین طور خطبه خوانی حال و هوای شهر را با غدیر همراه می کنند.
از دیگر برنامه های ویژه عید غدیر می توان به دومین جشنواره «بیعت بیت ها» اشاره نمود. این جشنواره ویژه اعیاد قربان تا غدیر و با موضوع ولایت امیرالمومنین علی مقابل السـلام ویژه کانون های ادبی سازمان فرهنگی هنری و شاعران آیینی برگزار می گردد و در پایان جشنواره، آثار برتر توسط اساتید حوزه خوشنویسی نگارش و در روزهای دهه ولایت درلایت باکس های فرهنگ سرای مترو نمایش داده خواهد شد. این برنامه با مشارکت انجمن های شعری کشور اجرا می شود.
پویش مجازی «علی یار» با هدف دعوت از مردم برای کمک به نیازمندان و همین طور خورانیدن غدیر انجام می شود. در این پویش از مخاطبان دعوت می شود تا درایام دهه ولایت به عشق امیرالمومنین علی(علیه السـلام) به یک نیازمند کمک کنند و با انتشار پوستر پویش در صفحه مجازی خود، دیگران را نیز به شرکت در چالش دعوت کنند.
مسابقه عکاسی«پلاک ۱۱۰» با موضوع عکاسی از سردرهایی که مزین به اسامی، القاب، اشعار و... منتسب به امیرالمؤمنین(ع) هستند، در دو بخش موبایلی و حرفه ای برگزار می گردد و در نهایت به ۶ نفر از برگزیدگان به رسم یادبود جوایزی اهدا می شود. همین طور سردرهایی با ذکر ««ولایه علی بن ابی طالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی» برای عرضه به شهروندان تولید می شود.
پویش میدانی «یکشنبه های علوی» از دیگر برنامه های دهه ولایت سازمان فرهنگی هنری است. در این پویش بخش های کوتاه و اثرگذار از حکمت ها و خطبه های نهج البلاغه، استخراج و درقالب تولید محصـول «لوح جان» توسـط کانون های مردمی بین شـهروندان توزیع می شود.

از دیگر برنامه های «عید غدیر» می توان به پویش مجازی «برادرانه» اشاره نمود. پویش«برادرانه» با هدف احیای سنت عقد اخوت در روز عید غدیر که یادآور پیمان برادری حضـرت محمد مصـطفی(ص) با حضرت علی(ع) و همین طور تقویت همبستگی اجتماعی بین مردم است، برگزار می گردد.
طبق گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ویژه برنامه «مهر آیین» با هدف دیدار از خانواده شهدا و تکریم آنها در مناسبت های مختلف انجام می شود. این برنامه به مناسبت عید غدیر با دیدار از خانواده شهدای سادات در روزهای دهه ولایت انجام می شود. نوجوانان با انتخاب یکی از شهدای سادات مبادرت به تولید مستند میدانی یا مکتوب در مورد آن شهید کرده و در این بخش با یکدیگر رقابت می کنند. در آخر نیز مراسمی از خانواده معظم شهدای سادات تجلیل می شود.
منبع:

1400/04/27
11:39:44
5.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی