خرید زندگی
در گزارش خرید زندگی عنوان شد؛

ثبت نام ۱۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی برای دریافت وام

ثبت نام ۱۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی برای دریافت وام

به گزارش خرید زندگی مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از ثبت نام بیش از 10 هزار بازنشسته طی چند روز گذشته برای دریافت وام آگاهی داد و اظهار داشت: 400 هزار بازنشسته در 6 مرحله تا آخر سال وام دریافت می کنند.علی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: چند روزی است که سامانه باز شده و تا حالا بیش از ۱۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر برای دریافت وام ثبت نام کرده اند.
وی اظهار داشت: مشکلاتی مانند بدهی بانکی تعدادی از بازنشستگان و همخوانی نداشتن اطلاعات فردی برخی از بازنشستگان و همین طور مشکل دار بودن شماره تلفنی که قرار بود برای آنها از طرف بانک پیامک شود و… وجود داشت که بنا بر این چند روزی ثبت نام ها دیرتر از زمان گفته شده شروع شد.
جهانی اضافه کرد: بعد از ثبت نام و ارائه مدارک به بانک، بانک عامل مکلف شد از یکم تا سوم هر ماه مبلغ ۷ میلیون تومان وام بازنشستگان را به حساب آنها واریز نماید.
مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که تا آخر سال، وام در ۶ مرحله ثبت نام و به آنها پرداخت می شود، اظهار داشت: بطور متوسط هر یک ماه تا ۴۰ روز هر مرحله اجرا می شود و تا آخر سال ۱۴۰۰، ۴۰۰ هزار بازنشسته با اعتبار ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ۷ میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد.
جهانی درباب اولویت دریافت کنندگان وام اضافه کرد: بازنشستگانی که تا حالا وام نگرفته اند. همین طور آنهایی که بدهی بانکی نداشته باشند در اولویت دریافت وام هستند. بصورت مستمر هم ثبت نام ها انجام می شود و هم مشکلات فنی که در حین ثبت نام ایجاد خواهد شد حل و فصل شود.
وی اظهار داشت: بازنشستگان و مستمری بگیران حتما به پیامکی که از طرف بانک عامل به آنها ارسال می شود توجه داشته باشند. این پیام را برای تأیید درخواست و صحت اطلاعات شأن همراه داشته باشند تا روال کار صورت گیرد.
مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر این که نیاز با مراجعه حضوری بازنشستگان برای ثبت نام وجود ندارد افزود: تمامی اطلاعات مستمری بگیران برمبنای پرونده آنها دریافت می شود و تمامی اقدامات صورت خواهد گرفت. ثبت نام در کانون های بازنشستگی در شهرهای مختلف انجام می شود و کانون ها این اطلاعات را به بانک عامل ارسال خواهند کرد.
جهانی از افزایش سن دریافت تسهیلات بازنشستگان آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای پیگیری های انجام شده و موافقت بانک عامل، سن دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی از ۷۰ به ۷۷ سال افزایش یافت و این شرایط سنی، نگاه بانکی بوده و ربطی به سازمان تامین اجتماعی ندارد.


منبع:

1400/04/26
10:39:46
5.0 / 5
68
تگهای خبر: اجتماعی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خرید زندگی