خرید زندگی
استاندار تهران خبر داد

برداشت ۲۰۵ هزار تن گندم در استان تهران

برداشت ۲۰۵ هزار تن گندم در استان تهران

خرید زندگی: استاندار تهران با اشاره به این که اقدامات لازم جهت خرید تضمینی گندم در استان تهران در حال انجام است از برداشت 205 هزار تُن گندم در استان تهران آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه خرید محصولات کشاورزی با اولویت خرید گندم با اشاره به پیگیری اقدامات مختلف برای تامین گندم استان تهران اظهار داشت: عواملی که موجب تشویق کشاورزان به فروش گندم محصول می شود در این نشست مورد تاکید قرار گرفت. قرار شد که پس از تحویل محصول، پرداخت به کشاورزان به سرعت انجام شود؛ بعلاوه هیئت دولت و جهاد کشاورزی شرایطی فراهم کردند تا قیمت خرید گندم از کشاوزان به میزان هر کیلو ۵ هزار تومان اضافه شود، البته هنوز با قیمت وارداتی اختلاف نسبتاً زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: مراکز خرید در شهرستان ها اضافه می شود تا دسترسی تولیدکنندگان زیاد باشد؛ همین طور به فرمانداران تاکید شده در شهرستان هایی که کشت غالب آنها گندم می باشد، قدرت مانور دلالان سلب شده تا بتوانیم با اثرگذاری بیشتری اقدامات را به پیش ببریم.
وی با اشاره به اهمیت راهبردی گندم برای نیازهای کشور در زمینه نان و فرآورده های دیگر اشاره کرد: همچون اقداماتی که از بدو پیروزی انقلاب پیگیری شده کوشش برای خودکفایی در زمینه گندم بوده است. ۴۶ هزار هکتار اراضی در استان تهران به کشت آبی گندم اختصاص دارد که میانگین برداشت محصولات ۲۰۵ هزار تُن می باشد.

استاندار تهران افزود: میانگین برداشت گندم در استان تهران از هر هکتار چهار و نیم تُن می باشد، در صورتیکه در کشور به دلایلی این میزان کمتر می باشد و باید دلیلهای احصا شود تا بازدهی افزایش یابد.
در ادامه این جلسه حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران نیز با اشاره به لزوم اصلاح قیمت گندم اظهار داشت: ضرورت دارد که چند قیمتی در زمینه خرید گندم اصلاح گردد. میزان کشت گندم در استان تهران یک دوازدهم نیاز است؛ از اینرو بایستی نیاز استان از سایر استانها تامین گردد که دراین زمینه اقدامات لازم اتخاذ شده است.

وی با اشاره به افزایش گرمای هوا اشاره کرد: دوره های خرید گندم بایستی سرعت بگیرد و در شهرستان های استان تهران نیز میزان و وضعیت برداشت گندم احصا شود.
منبع:

1400/03/12
23:24:56
5.0 / 5
256
تگهای خبر: تولید , دولت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی