خرید زندگی

صدور بیش از 51 میلیون كارت ملی هوشمند در كشور

صدور بیش از 51 میلیون كارت ملی هوشمند در كشور

خرید زندگی: برمبنای تازه ترین گزارش سازمان ثبت احوال که بصورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفت از 60 میلیون و 793 هزار و 675 ایرانی که پروسه تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند برای بیش از 51 میلیون نفر این کارت ملی صادر گردیده است که کارت های ملی صادر شده از اواخر سال 98 تولید داخل بوده است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، از ابتدای صدور کارت ملی هوشمند که از مهرماه سال ۹۱ تا ۴ خرداد سال ۱۴۰۰ صورت گرفته است برای ۵۱ میلیون و ۱۲ هزار و ۷۳۸ نفر کارت ملی صادر گردیده است.
بنابراین گزارش سال قبل سیف الله ابوترابی در گفت وگویی با ایسنا، در تشریح روند تحویل کارت های ملی هوشمند عنوان کرده بود که در کشور ۶۱ میلیون نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند و هر ساله بیش از یک میلیون نفر هم به این تعداد اضافه می شود.
وی افزوده بود: کارت ملی هوشمند تولید داخل، مشابه نمونه خارجی است و همه نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است و چاپخانه دولتی متولی تولید آنست. از اسفند سال ۱۳۹۶ با مشکل تامین بدنه کارت روبه رو شده ایم و از شروع سال ۱۳۹۷ با شرکت های متولی که چاپخانه دولتی متولی تامین و تولید آنست، وارد مذاکره شده و تلاش ها شروع و قرار شد که بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد، آزمایشات طولانی انجام شد و در اوخر سال ۱۳۹۸ شاهد تولید نمونه داخلی بوده ایم.
منبع:

1400/03/10
22:53:22
5.0 / 5
279
تگهای خبر: تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی