خرید زندگی

هوای تهران به وضعیت قابل قبول رسید

هوای تهران به وضعیت قابل قبول رسید

به گزارش خرید زندگی، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۸ آبان) کیفیت هوای پایتخت با عنایت به ناپایداری نسبی جو طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده ها در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، بر اساس پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز با عنایت به ناپایداری نسبی جو طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده ها برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد همینطور حاکمیت جو نسبتاً آرام همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت یکشنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

با تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا ( ۹ آبان ماه) همزمان با افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند احتمال وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر سبب گسیل گردوخاک از مناطق مستعد بخصوص نواحی جنوب و جنوب غربی تهران خواهد شد که کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با تقویت ناپایداری جو، رشد ابرناکی و احتمال بارش پراکنده همراه با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/08/08
13:21:21
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آرام , كیفیت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی