خرید زندگی
سخنگوی قوه قضائیه؛

۲۷سامانه در قوه قضائیه فعال است

۲۷سامانه در قوه قضائیه فعال است

سخنگوی قوه قضائیه از فعال بودن 27 سامانه مختلف در امتداد ارائه خدمات به مردم آگاهی داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، مسعود ستایشی در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به نکات مهم سند تحول قضائی اظهار داشت: بحث راهبردها، راه حل ها و چالش ها همچون نکات مهم می باشد. همین طور احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین هم در این سند دیده شده است.
سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: سند تحول را باید به شکلی عمل نماییم که مفاد مورد تاکید رهبری هم لحاظ شود.
وی درباب کاهش اطاله دادرسی اظهار داشت: اطاله دادرسی را قبول داریم و یکی از مواردی که در سند تحول آمده است، کاهش اطاله دادرسی است. کاهش را داشتیم اما نگاه رفع اطاله دادرسی است و اصلاً نباید اطاله داشته باشیم. تمام اهتمام قضات و کارمندان قوه قضائیه رفع آنست.
وی با اشاره به حجم ورودی ها به قوه قضائیه اظهار داشت: تلاش ها برای کاهش ورودی ها است اما حجم ورودی ها فقط برای قوه قضائیه نیست. اگر ما برای کاهش ورودی ها اقدام مؤثری برداریم و انگیزه همکاران ما هم همین است.
ستایشی اشاره کرد: ۲۷ سامانه الکترونیکی مختلفی در دستگاه قضائی فعال است و در خدمت مردم است. بیشتر اینها پاسخگو هستند که همچون آنها سامانه استعلامات است.
وی افزود: ابلاغ رکن رکین است و سامانه ای دراین زمینه هم فعال است.
سخنگوی قوه قضائیه درباب مردمی سازی دستگاه قضا اظهار داشت: تحول در دستگاه قضائی، از نکات مهم می باشد. اعتقاد ما این است که رویکرد های اجتماعی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
ستایشی درباب زندان زدایی اظهار داشت: زندان یکی از کیفرهاست اما لطمه های مختلفی برای خانواده زندانی به همراه خواهد داشت. جایگاه زندان برای اراذل و اوباش و هنجارشکنان است. تاسیساتی به نام تأسیسات ارفاقی داریم و می توانیم کسانی که مشمول قانون هستند فرد بجای رفتن به زندان، کیفر را بوسیله دیگری تحمل کند.
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباب برخورد با متخلفان در عدم اجرای قانون جوانی جمعیت اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور به این مساله ورود کرده و روند درحال نظارت است. سخنگوی قوه قضائیه درباب اعلام اموال مسئولان اظهار داشت: ۸۰ درصد حوزه قوه قضائیه در مقام های مختلف اموال خودرا اعلام نمودند. ایشان سپس و درباب ورود قوه قضائیه به خودرو های بی کیفیت و این که آیا پرونده ای در این رابطه تشکیل شده اظهار داشت: نکاتی پیش تر مطرح شده بود و این مساله در دادسرا در مرحله رسیدگی است. ستایشی درباب گزارشگران فساد اظهار داشت: نوید این را می دهم که هویت گزارشگران محفوظ باقی بماند. وی در ارتباط با پرونده فساد در فوتبال اظهار داشت: این مساله تحت بررسی است و بمحض حصول نتیجه اطلاع رسانی می شود. سخنگوی قوه قضائیه درباب برخورد با مخلین نظم و امنیت اظهار داشت: اهتمام ویژه قوه قضائیه این است که در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت با مخلین نظم و امنیت برخورد کند. گزارشی روز گذشته گرفتم مبنی براینکه سارقین یک طلافروشی ۲۰ دقیقه بعد از سرقت بازداشت شدند. وی ادامه داد: همین طور مدتی پیش فردی که مبادرت به تعرض به یک خانم کرده و طلاهای وی را به سرقت برده بود، جرمش در حکم اخافه محسوب و به اعدام محکوم شد.

1401/04/07
09:51:44
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خرید زندگی