خرید زندگی

راه اندازی سامانه ثبت پروژه های عمرانی کشور

راه اندازی سامانه ثبت پروژه های عمرانی کشور

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور از طریق اندازی سامانه ثبت پروژه های عمرانی کشور خبر د اد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه میان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و شرکت لابراتوار فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز جلسه معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور برگزار شد که این سمینار به صورت دوره ای و در هر فصل برگزار می گردد و بسته به موضوعات روز کشور، دستور جلسات این سمینار تهیه می شود.
وی ادامه داد: در جلسه امروز چهارشنبه در مورد مبحث نهضت ملی مسکن و کمک معاونین عمرانی در این عرصه بحث و گفت و گو شد و از طرفی با عنایت به حا دثه مترو پل آبادان شاهد حضور همکارانمان در وزارت راه و شهرسازی بودیم..
در همین راستا تفاهمنامه ای میان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت راه به امضاء رسید که بر مبنای آن از این پس وزارت راه و شهرسازی در اجرای پروژه های عمرانی در کنار ما خواهد بود.
وی افزود: امروز سامانه ای را برای مدیریت کلیه پروژه های عمرانی کشور هم راه اندازی کردیم. بدون شک یکی از اشکالات کشور با عنایت به تعدد و پراکندگی پروژه های دولتی و خصوصی در سطح کشور همین مساله است که با راه اندازی این سامانه تمامی استان ها همه پروژه های خویش را در سامانه بارگذاری خواهند کرد و به تبع آن تخصیص اعتبار و پیشرفت فیزیکی آنها رصد خواهد شد. حتی پروژه هایی که در سفرهای ریاست جمهوری به تصویب می رسند هم در این سامانه بارگذاری خواهد شد.
جمالی نژاد تصریح کرد: مسائل و مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها به صورت مد اوم رصد می شوند بنابراین در این نشست در این خصوص بحث شد تا حضور فعال دهیاریها و شهرداری ها در توسعه شهرها و روستاها پررنگ تر از گذشته باشد.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مجید کیان پورمدیرعامل شرکت لابراتوار فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی هم در این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران از بهره گیری از توان شرکت لابراتوار فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی در جهت ارتقاء پروژه های عمرانی کشور اطلاع داد.
وی در تشریح جزئیات این تفاهمنامه اظهار داشت: لابراتوار فنی بزرگترین شبکه آزمایشگاهی کشور با قدمت بسیار بالایی است که امروز در چارچوب امضای این تفاهمنامه زمینه بهره گیری از ظرفیت های لابراتوار فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی برای پروژه های عمرانی کشور فراهم می شود.
وی ادامه داد: در بخش کنترل کیفیت در پروژه های عمرانی و همینطور ارتقاء کیفیت پروژه های عمرانی کشور لابراتوار وزارت راه و شهرسازی ظرفیتهای بسیار خوبی دارد که میتوان از آنها بهره گرفت. بر اساس دانش روز ما ۶۰۰ آزمایش در هزار واحد آزمایشگاهی در سرتاسر کشور داریم که می توانند در خدمت پروژه های عمرانی و زیرساختی کشور باشند تا به این ترتبیب گام موثری در این راه برداشته شود.
کیان پور افزود: با عنایت به تکنولوژی و ابزارهایی که در اختیار داریم می توانیم در محورهای اصلی کشور با تعامل خوب با شهرداری ها و کلان شهرها و سازمانهای متولی، نگهداری بهتر از شریانهای اصلی کشور را در دستور کار قرار دهیم. سالانه ۶۰ تا ۷۰ هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی کشور که دارای مشکلات و خرابی های نوع ۱ و ۲ و ۳ هستند، با مشاوره و طرحی که به کار فرمایان عرضه می نماییم، نسبت به بهسازی آنها اقدام می شود بدین سان نگهداری از طریق ها و هزینه آنها تا حدود ۵۰ درصد کاسته می شود و این گونه از منابع مالی میتوان استفاده بهتری کرد.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در همایش ملی معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری های کشور که امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، تفاهمنامه ای میان معاونت عمرانی وزارت کشور و شرکت لابراتوار فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی منعقد شد که این تفاهمنامه در جهت ارتقای کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک و ژئوفیزیک، راه سازی و کنترل کیفیت حین اجرای پروژه های شهرداری ها و دهیاری ها، دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی استانهای کشوری تنظیم و امضاء شده است.
منبع:

1401/04/01
11:38:16
5.0 / 5
177
تگهای خبر: بهسازی , خدمات , خدمت , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی