خرید زندگی

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و گاهی همراه با خیزش موقت گردوخاک بخصوص در نیمه جنوبی و غربی استان پیشبینی می شود.

از دوشنبه تا چهارشنبه (۲ تا ۴ خرداد) در بعضی ساعت ها وزش باد شدید تا خیلی شدید و گاهی نفوذ و گسترش گرد وغبار انتقالی از مناطق غربی و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

فردا (۲ خرداد) افزایش محسوس دما و از ظهر تا شب آسمانی نیمه ابری تا ابری با احتمال رگبار پراکنده بخصوص در ارتفاعات پیشبینی می شود و پس فردا سه شنبه(۳ خرداد)، کاهش نسبی دما انتظار می رود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۲ خرداد) کمی ابری و از بعد ازظهر وزش باد شدید و نیمه ابری گاهی باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۳ خرداد) صاف و در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار نارنجی رنگ از افزایش گرد و خاک و وزش باد شدید گاهی خیلی شدید از دوشنبه تا سه شنبه (۲ و ۳ خرداد) اطلاع داد.

در این شرایط جوی نفوذ و گسترش گرد وغبار انتقالی از مناطق غربی، کاهش کیفیت هوا، خیزش گرد وخاک محلی و احتمال توفان موقت، امکان شکستن درختان فرسوده، احتمال صدمه به سازه های موقت و سقوط اشیاء از ارتفاع، کاهش شعاع دید، صدمه به صنایع حساس به گردوخاک وخسارت به بخش های کشاورزی وجود دارد.

ادراه کل هواشناسی استان تهران برای کاهش صدمه های احتمالی اجتناب از قرار گرفتن تمام افراد در فضای باز بخصوص کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری تنفسی، مدیریت در نگهداری تاسیسات حساس به گرد و خاک، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، مستحکم کردن پوشش گلخانه ها و سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک و پرهیز از کوهنوردی را سفارش می کند.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1401/03/02
11:49:27
5.0 / 5
190
تگهای خبر: ساخت , سازمان , سفر , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خرید زندگی