خرید زندگی

پرندی ها تا دهه فجر سوار مترو می شوند؟

پرندی ها تا دهه فجر سوار مترو می شوند؟

به گزارش خرید زندگی ساکنان شهر جدید پرند امکان دارد بعد از سال ها انتظار، تا آخر سال جاری صاحب مترو شوند. در این خصوص مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته که به تازگی جلسه ای با مجموعه پیمانکاران برگزار شد و استفاده از این خط تا دهه فجر سالجاری در برنامه قرار دارد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مترو پرند سال هاست معطل اعتبارات است و مذاکرات بین شرکت عمران و شهرداری تهران بر سر تأمین مالی پروژه هنوز به نتیجه ی مشخصی نرسیده است. اما جدید ترین صحبتی که در این خصوص مطرح شده این است که با همکاری و هماهنگی با استانداری تهران و معاونت عمرانی استانداری ظرفیت مورد نیاز برای تکمیل متروی پرند تأمین شده است.
علیرضا جعفری ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ابراز امیدواری کرده تا با پیگیری هایی که در مورد تکمیل متروی پرند انجام می شود هرچه زودتر با استفاده از ظرفیت ها و امکاناتی که در خود شهر وجود دارد و با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی تأمین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه های باقی مانده و پروژه های مترو و سایر پروژه های زیربنایی همچون تصفیه خانه ها، مراکز درمانی، بهداشتی ومذهبی امسال سرعت یابد.
به قول جعفری، منابع مالی تکمیل پروژه متروی پرند در همکاری و حمایت استانداری تأمین می شود. همینطور در مورد موضوعات فنی و اجرایی پروژه متروی پرند جلسه ای در هفته گذشته با مجموعه پیمانکاران برگزار شد که با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده در برنامه است تا در دهه فجر سالجاری، مردم از این خط استفاده کنند.
اسفندماه سال گذشته، مدیر عامل شرکت متروی تهران از برطرف شدن موانع تأمین مالی خط متروی تهران – پرند اطلاع داده بود.
بنا به قول مسعود درستی، خط متروی تهران به سمت شهر جدید پرند در امتداد خط یک طراحی شده که این مسیر بیشتر از ۵۰ کیلومتر است و ایستگاه هایی همچون شهرآفتاب و فرودگاه امام خمینی(ره) در این خط به بهره برداری رسیده است. ازاین رو هم اکنون این خط تا فرودگاه امام خمینی (ره) را پوشش می دهد؛ اما بخش حدفاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول حدود ۲۰ کیلومتر هنوز وارد مدار بهره برداری نشده است؛ در واقع با بهره برداری از این ۲۰ کیلومتر، کل مسیر ۵۰ کیلومتری خط متروی تهران - پرند کارآیی واقعی خویش را پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه توافقات خوبی در میان استانداری تهران، شهرداری تهران، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید صورت گرفته تا گره پروژه متروی تهران - پرند باز شود، اضافه کرد: این نوید را به شهروندان ساکن شهر جدید پرند و تهران می دهیم که در صورت تحقق وعده های مسؤلان امر و تزریق منابع مالی از ماه جاری، تا آخر سال ۱۴۰۱ خط مترو به شهر پرند خواهد رسید.
منبع:

1401/02/26
10:09:53
5.0 / 5
176
تگهای خبر: بهداشت , شهرداری , شهروند , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی