خرید زندگی
نماینده اهر و هریس انتقاد كرد؛

بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به معیشت معلمان بازنشسته

بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به معیشت معلمان بازنشسته

خرید زندگی: نماینده اهر و هریس از بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به معیشت معلمان بازنشسته انتقاد نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، احمد محرم زاده عصر یک شنبه در آئین تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش اهر با تبریک هفته ی معلم اضافه کرد: آموزش و پرورش اهر قدمتی بالای یک قرن دارد و زمانی تربیت دانش آموزان از تبریز تا حاشیه رود ارس بر عهده معلمان اهری بود، اما حالا این شهرستان نسبت به شهرهای هم تراز خود گرفتار عقب ماندگی شده است.
وی با اشاره به اینکه در طول ۸ سال قبل دولت کشور را با رشد اقتصادی صفر اداره کرده است، اظهار داشت: دولت آیت الله رئیسی در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی کرده تا رشد اقتصادی به ۸ درصد برسد تا از فشار اقتصادی مردم کاسته شود بدین جهت بایستی دولت و مجلس برای تحقق این هدف تلاشی مضاعف کنند.
وی اشاره کرد: بیش از یک دهه بود که معلمان منتظر رتبه بندی بودند، در نهایت مجلس یازدهم طرح رتبه بندی معلمان را به قانون تبدیل کرد ولی متأسفانه رتبه بندی معلمان شامل حال بازنشستگان نمی گردد انتظار داشتیم تا وزارت آموزش و پرورش در لایحه ای برای پشتیبانی از معلمان بازنشسته به مجلس عرضه نماید.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با گلایه از بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به معیشت معلمان بازنشسته تصریح کرد: متأسفانه در پرداخت پاداش معلمان بازنشسته تعلل می شود و از سویی معلمان بازنشسته با حقوق ناچیز در کنار افزایش سرسام آور هزینه ها، نمی توانند از پس مشکلات زندگی برآیند. با کمال تأسف هیچ امتیازی به فرزندان دارای پدر و مادر معلم تعلق نمی گیرد در صورتیکه باید بین فرزندان با پدر و مادر فرهنگی تفاوتی قائل شویم.


منبع:

1401/02/18
23:37:54
5.0 / 5
136
تگهای خبر: آموزش , دولت , زندگی , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی