خرید زندگی
معاون شهردار تهران:

دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست

دفن زباله های بیمارستانی به صلاح نیست

به گزارش خرید زندگی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اظهار داشت: سازمان محیط زیست باید تصمیم جدی برای موضوع پسماندهای بیمارستانی بگیرد چونکه دفن این پسماندها دیگر به صلاح نیست و باید همه شهرها به زباله سوز بیمارستانی مجهز شوند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، جلال بهرامی در حاشیه بازدید مشترک معاونین خدمات شهری کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت از نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت و ماشین آلات وابسته اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور معاونان خدمات شهری کلانشهرها انجام شد از آنها خواستیم که اگر موضوعی در زمینه پسماند در اولویت دارند مطرح کنند تا ما در جلسه هفته آتی حوزه کمیسیون ملی پسماند در سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان عضو دائمی اجرائی این کمیسیون و نماینده این کلانشهرها بتوانیم موضوعات آنها را پیگیری و حل نماییم.
وی ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین موضوعات مطرح شده بحث طرح استقرار کارکنان پسماند بود که برمبنای آن از سازمان محیط زیست خواسته شد که طرح استقرار کارکنان پسماند را از طرح استقرار کارکنان صنعتی که در فاصله حریم شهر طراحی شده جدا کند تا بتوانیم کارکنان پسماند را در بافت شهری مستقر نماییم. ما الزامات زیست محیطی درباره این مساله رعایت می شود نه این که فاصله را بعنوان شاخص در این زمینه قرار دهند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اشاره کرد: مطالبی هم در بحث پسماند پزشکی و درمانی عنوان شد که معاونان خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها به اتقاق روی این مساله تاکید داشتند که سازمان محیط زیست یک تصمیم جدی برای امحای زباله های بیمارستانی بگیرد چونکه دفن این پسماندها دیگر به صلاح نیست و باید همه شهرها به زباله سوز بیمارستانی مجهز شوند.
وی ادامه داد: البته از آنجائیکه پیمانکار و سرمایه گذاری در این مساله از بخش خصوصی است، اگر وزارت بهداشت نخواهد با آنها ادامه همکاری دهد گرفتار مشکل می شوند. به همین دلیل این مساله عنوان شد که شرایط کار حداقل تا ۱۰ سال پایدار شود تا بتوان از ظرفیت سرمایه گذاران در این بخش بهره برد و کار جلو برود.
منبع:

1400/12/10
16:13:28
5.0 / 5
209
تگهای خبر: بازی , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی