خرید زندگی
وزیر كشور:

صدمه های اجتماعی کشور وارداتی است

صدمه های اجتماعی کشور وارداتی است

به گزارش خرید زندگی وزیر کشور با اشاره به اینکه قبول داریم که در کشور، صدمه های اجتماعی داریم، اما همان هم «وارداتی» است اظهار داشت: وقتی در آموزش و پرورش قوی ایستادیم، آن وقت انسان های بصیری تربیت می شوند که در مقابل همه موج های تهاجم رسانه ای و همه سیاه نمایی هایی که دشمن می خواهد القا کند، مقاومت می کنند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که در وزارت کشور برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار داشت: وقتی رهبری راجع به الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت سخن می گویند، مبتنی بر توسعه سرمایه انسانی است که هم مولد توسعه و هم محصول آن است.
وی ادامه داد: نیروی انسانی هم ابتدا و هم آخر است، مسیر توسعه و الگوی پیشرفت از مسیر توسعه نیروی انسانی می گذرد و نمی توان بدون توجه به این مهم کشور را به اوج رساند.
وزیر کشور ضمن اشاره به این که اگر نیروی انسانی مبنای رشد و توسعه است باید ببینیم کجا متولی است اظهار داشت: پس از خانواده، مهم ترین و گسترده ترین نهاد که متکفل توسعه است، وزارت آموزش و پرورش است. اگر در صنعت، محصول تولید می نماییم، در وزارت کشاوزی محصولات کشاورزی داریم یا در وزارت نیرو، نیرو تولید می نماییم، در وزارت آموزش و پرورش انسان می سازیم. اگر در وزارت کشور، امنیت تولید می نماییم، در آموزش و پرورش امنیت ساز تولید می نماییم و هیچ دستگاهی به اندازه آموزش و پرورش نمی تواند نقش آفرینی کند.
وحیدی اضافه کرد: اگر از من بپرسند، می گویم مهم ترین دستگاه، دستگاه آموزش و پرورش است که همه مدیون آن هستیم و اگر انسان هایی برآمده از این نظام و انسان هایی با هویت انقلابی، مجاهد، پرتلاش، خلاق و نوآور تربیت شوند می توانیم بقیه مسائل را حل نماییم.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو وزارت آموزش و پرورش یک وزارت خانه مادر است و آنچه باید تولید نماید، مهم ترین تولید است اظهار داشت: البته دشمن هم در مقابل آن فعال است و تلاش می کند فرهنگ منحط غربی را در حوزه های مختلف بخصوص در آموزش و پرورش القاء کند. دست اندرکاران هم باید بسازند و هم باید با آن فرهنگ منحط که تلاش دارد خودش را تحمیل کند مقابله کنند. این صدمه های اجتماعی ناشی از همین فرهنگ منحط غربی است.
وزیر کشور افزود: هرجا که از آموزه های مکتب پرافتخار انقلابی خودمان، مکتب اهل بیت، رهبری و مکتب شهید سلیمانی ها پیروی کردیم، انسان هایی در اوج افتخار و فضایل و کمالات انسانی داشتیم و هرجا غفلت شد و فرهنگ منحط غربی توانست نفوذ کند، گرفتار صدمه شدیم.
وی افزود: دشمنان توانسته اند خلل هایی ایجاد کنند، اما جامعه ما استوار در مقابل اینها ایستاده. آنها تلاش می کند آمار سازی و الگوسازی های ناصحیح انجام دهند. قبول داریم که در کشور صدمه های اجتماعی داریم، اما همان هم وارداتی است. وقتی در آموزش و پرورش قوی ایستادیم آن وقت انسان های بصیر تربیت می شوند که در مقابل همه موج های تهاجم رسانه ای و همه سیاه نمایی هایی که دشمن می خواهد القاء کند مقاومت می کنند.
وحیدی با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورش در استان ها جایگاه های مهمی هستند و همه ما باید در خدمت آموزش و پرورش باشیم اظهار داشت: اگر جوان ما در آموزش و پرورش خوب رشد کرد، خودباوری و کمال جویی رخ می دهد و مشکلات این گونه حل می شوند. این دفعه بزرگ باید توسط همه برداشته شود و همه کنار آموزش و پرورش باشند. از همه استانداران، فرمانداران و دیگر دست اندرکاران می خواهم که به مبحث آموزش و پرورش بپردازند و بدانند که هیچ چیز مهم تر از آن نیست. ضلع دیگر حوزه های علمیه هستند، جوانان خوبی داریم که باید راهشان به مدرسه باز باشد و اگر این بستر فراهم گردد که امیدوارم در این دوره محقق شود، می تواند منشاء اثرگذاری های خوبی باشد.
منبع:

1400/10/29
09:56:41
5.0 / 5
364
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , امنیت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی