خرید زندگی
استاندار تهران مطرح كرد

محدودیت توسعه صنایع در تهران، نیازمند بازبینی

محدودیت توسعه صنایع در تهران، نیازمند بازبینی

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران بر ضرورت جهش در صنعت و تولید استان تهران جهت تحقق رشد اقتصادی تصریح کرد و اظهار داشت: تمامی مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری شان توسط معاونت اقتصادی استانداری تهران انجام می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جریان بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به روال هر پنج شنبه بازدیدهایی از شهرستان های تهران برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی داشتیم. در جریان سفرهای شهرستانی، جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم برگزار می گردد تا مشکلات واحدهای صنعتی به صورت تخصصی بررسی شود.
وی اضافه کرد: بخشی از موضوعات و معضلات واحدهای صنعتی به صورت عمومی و بخشی به صورت مصداقی است. بر همین مبنا در حوزه مشکلات عمومی برخی مقررات ما فرسایشی است و کهنه است که احتیاج به بازبینی دارد. بعضی از این قواعد در ارتباط با ۵۰ تا ۶۰ سال پیش است و در آن زمان پایه ریزی شده همچون این موارد میتوان به محدودیت توسعه صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران اشاره نمود که نفس صنعت را در این استان گرفته است.
وی افزود: البته بدون شک مبحث محیط زیست وهوای پاک برای ما اهمیت بسزایی دارد، اما این قوانین احتیاج به بازبینی دارد. بدون شک نمی توان با نرم افزار سالهای گذشته تهران ۱۵ میلیونی امروز را اداره کرد. بر همین مبنا طرح مسئله دنبال می شود و در کار گروهی با حضور نمایندگان ۱۰ دستگاه، پیگیری این مورد در دستور کار قرار گرفته است البته بعضی از موارد باید در سطح دولت دنبال شود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه باید این مشکلات برای تحقق توسعه صنعت و رونق تولید دنبال شود، اظهار داشت: بدون شک رشد صنعت امکان پذیر است. امروز از مجموعه پروفیلی در شهرستان بهارستان بازدید کردیم که هم اکنون ۶۰۰ نفر نیرو دارند و در این مجموعه مشغول فعالیت هستند. اما مسئله این است که مواد اولیه به دست تولید کننده نمی رسد. دولت می تواند دراین حوزه کمک نماید. بنابراین تلاش می نماییم بخشی از مواد اولیه این مجموعه تأمین و مشکلات آن حل و فصل شود. با تحقق این مورد این مجموعه ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفر دیگر را دارد.
وی ادامه داد: از دو مجموعه دیگر که طرح توسعه خودرو را در دستورکار دارند بازدید کردیم که کلیات طرح توسعه یکی از آنها در جلسات ستاد امروز کلیاتش به تصویب رسید و مجموعه دیگر هم طرح توسعه آن احتیاج به بررسی بیشتر دارد که مقرر شد این کار صورت گیرد.
وی افزود: در ستاد تبدیل و رفع موانع تولید معاونت اقتصادی استانداری روی تمامی موارد تمرکز دارد و مصوبات این سفرها را پیگیری می کند. در بخش دیگری در این جلسات مصوبات قبلی مرور و اجرای آنها بررسی خواهد شد.
وی تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۱ رشد ۷.۴ دهم رصدی تا ۷.۶ دهم درصدی پیشبینی شده که هدف گذاری بلند مدتی قلمداد می شود. تحقق این مورد احتیاج به جهش در صنعت و تولید استان تهران دارد که با پیگیری این مصوبات امیدواریم این مهم تحقق پیدا کند.
منبع:

1400/09/05
13:30:19
5.0 / 5
270
تگهای خبر: تولید , دولت , سفر , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی