خرید زندگی

آنالیز توقف نیم ساعته قطار مترو

آنالیز توقف نیم ساعته قطار مترو

اتفاق بامداد امروز در مترو و توقف نیم ساعته یک قطار در داخل ایستگاه، سیستم مترو را مبتلا به اختلال کرد و موجبات نارضایتی مردم را فراهم آورد. اما آنگونه که مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو می گوید این زمان طولانی برای رعایت پروتکلهای ایمنی بوده و میگوید ۴ سال است که قطارهای مترو آنگونه که باید اورهال نشدند.


عبدالله پور در گفت و گو با ایسنا، در مورد اتفاق بامداد امروز در متروی تهران و توقف نیم ساعته قطار به علت نقص فنی در ایستگاه اظهار داشت: دقت داشته باشید که از آغاز سال تابحال این گونه رخ داد که قطار در داخل ایستگاه به علت نقص فنی توقف کند برای نخستین بار رخ داده است.
وی ضمن آنالیز چرایی طولانی بودن اختلال در حرکت قطارها اظهار داشت: در ساعت ۷: ۳۰ بامداد امروز راهبر قطار متوجه می شود که اختلالی در سیستم ترمز وجود دارد و حدود ۷ الی ۸ دقیقه زمان می برد که ترمزها را بررسی کند و در نهایت به این نتیجه می رسد که نمی تواند به مسیر ادامه دهد.
عبدالله پور با بیان اینکه در این زمان قطار پشت سر باید عملیات کوبل قطار جلویی را انجام دهد و قطارها بسیار به یکدیگر نزدیک شوند و سبب حرکت قطار جلویی شود، اظهار داشت: این عمل بسیار ضعیف بود و حدود ۱۲ دقیقه زمان برد تا این عملیات صورت گیرد و پس از آن راهبر قطار بر مبنای پروتکل ها باید نسبت به آزاد سازی ترمزهای هر واگن اقدام نماید تا اصطلاحا فرار نکند و راهبر باید به زیر تک تک واگن ها رود و ترمزهای پارک را آزاد کند که این عمل ۱۵ دقیقه طول می کشد و بعد از آن هم هواگیری باید صورت گیرد.
وی با بیان اینکه مرکز فرمان و راهبر تمام تلاش خویش را انجام دادند، خاطرنشان کرد: این آنالیزی که در مورد طولانی شدن اتفاق بامداد انجام دادیم تماما بر مبنای پروتکل است و نقاط قوت و ضعف این اتفاق در کمیسیون سوانح مترو بررسی خواهد شد.
عبدالله پور در پاسخ به این سؤال که چرا خرابی قطارها به تازگی افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: حوادث زیاد نشده بگونه ای که از آغاز سالجاری تابحال اتفاق بامداد فقط یک مرتبه رخ داده است اما دقت داشته باشید که با رفع محدودیت ها مسافران ما افزایش یافتند و این در شرایطی است که معمولاً در ۶ ماهه دوم سال مسافران مترو زیاد می شد و این ازدحام مضاعف سبب شده که اگر اتفاقی رخ دهد بیشتر نمود کند.
کرونا سبب شد قطار استندبای نداشته باشیم

وی با بیان اینکه دقت داشته باشید که در دوران کرونا برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی تمام قطارهای مترو به کار گرفته شدند و اصطلاحا قطار استند بای نداریم، اظهار داشت: ما باید در هر ماه ۲ الی ۳ قطار را برای اورهال از خط خارج نماییم، اما در ۴ سال قبل در نهایت یک قطار خارج شده و اورهالی روی قطارها به میزان کیلومتراژ نداشتیم و این سیاست که همه قطارها برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی وارد خط شوند دست ما را خالی گذاشته تا قطار کاملا آماده نداشته باشیم.
۴ سال است که حتی یک قطعه برای مترو خریداری نشده

عبدالله پور با بیان اینکه ۴ سال است که حتی یک قطعه برای مترو خریداری نشده و شدیدا گرفتار کمبود قطعه در بحث قطعات خارجی هستیم، اظهار داشت: در تأمین قطعات داخلی مشکل نداریم اما فروشندگان خارجی هم علاقه ای به فروش قطعه به ما ندارند و اتفاقا یکی از اشکالات درگیری ترمها هم عدم دسترسی به قطعات خارجی است.
ارسال نامه به نهادهای امنیتی برای وضعیت مترو
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو در پاسخ به این سؤال که امکان دارد با عنایت به این سخنان خطر بزرگتری در کمین مسافران باشد اظهار داشت: دقت داشته باشید که دوستان ما اشکالات فنی را حل می کنند و اجازه نمی دهند که اتفاق بزرگتری رخ دهد و هر شب قطارها بازدید می شود و بعد از تضمین ایمنی کامل وارد خط می شوند و اگر در حین حرکت هم راهبر خطری را حس کند همچون اتفاقی که بامداد امروز رخ داد از ادامه مسیر صرف نظر کرده و متوقف می شوند؛ اما دقت داشته باشید که تاخیر در اورهال دست ما را برای داشتن قطار آماده می بندد و من همین امروز دوسه نامه به نهادهای امنیتی نوشتم و آنها را در جریان وضعیت مترو قرار دادم و باید بگویم که همه مسؤلان در جریان هستند.
بیمه حسابهای مترو را به علت بدهی بسته است
صندوق کارآفرینی امید ثیقه های مترو برای گرفتن وام را قبول نمی کند
وی در پاسخ به این سؤال که چرا قطعات خریداری نمی گردد اظهار داشت: ما باید برویم وام بگیریم تا بتوانیم قطارها را اورهال نماییم و جالب است که صندوق کارآفرینی امید که قرار بوده وام ۱۸ درصد به مترو بدهد وثیقه های ما را قبول نمی کند و اصلا متوجه نیستند و بیمه حسابهای ما را به علت بدهی بسته است و اصلا متوجه نیستند که مترو نه برای من و نه برای شهرداری بلکه برای مردم شهر است و اگر مثل همین امروز گرفتار مشکل شود همه باید پاسخگو باشند.
عبدالله پور با بیان اینکه ما احتیاج به عمل داریم اظهار داشت: همگان در جریان کمبودها و مشکلات مترو هستند اما باید به وعده ها عمل شود و به کمک مترو بیایند.
منبع:

1400/08/29
20:32:57
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خرید زندگی